Спеціальні потреби

За всі образи: Як громлять Ферґюсон


Немирні протести: Що відбувається у Ферґюсоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Не мирні протести: Що відбувається у Ферґюсоні

Рішення присяжних не притягати до відповідальності поліцейського викликало заворушення серед мітингувальників. Поліція застосувала сльозогінний газ.

Численні мітинги гніву – із погромами та підпалами - відновилися у штаті Міссурі у місті Ферґюсон (Ferguson). Причиною цього стало рішення великої лави присяжних не пред’являти звинувачень поліцейському Даррену Вілсону, що застрелив чорношкірого підлітка Майкла Брауна у серпні цього року. Інцидент викликав широкий резонанс в американському суспільстві та хвилю звинувачень на адресу правоохоронців у дискримінації на расовому ґрунті, оскільки поліцейський - білий, а юнак - чорношкірий.

Рішення присяжних не притягати до відповідальності офіцера Деррена Вілсона практично миттєво викликало заворушення серед багатотисячного натовпу біля відділу поліції міста Ферґюсона. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ.

Протестувальники також відповіли, але вогнем. Автомобілі, магазини, огорожі – полум’я почало охоплювати центр міста. Мешканець Ферґюсона, що назвався іменем Джанґо, не вважає насильство способом вирішення проблеми.

«Я молюсь за найкраще. Знаєте, це торкається мене персонально, і я не маю наміру що-небудь руйнувати. Я просто хочу кращого результату», - каже чоловік.

Джанґо, як і чимало інших мешканців Ферґюсона, переживають, що усі зусилля щодо примирення протистоянь на расовому ґрунті, можуть зійти нанівець через насильство викликане рішенням суду.

«Ми маємо причину, щоб тут бути. Ми тут живемо, в цьому районі. Якщо одному поліцейському вдалось уникнути покарання, уникне й другий і третій і решта», - емоційно розповідає Джанґо.

Марк Естерс опинився за ланцюгом, який правоохоронці утворили, щоб відділити людей від центру заворушень. Він дуже розчарований подіями, хоча, каже, це було передбачувано.

«Це кульмінація подій за всі роки нерівності», - ділиться враженням Марк Естерс, житель Сент Луїса.

Сутички, мародерство, палаючі автомашини - перетворили маленьке передмістя Сент Луїса – Ферґюсон - у зону бойових дій. Місцева жителька Джулі Круз вже втомилась від безпорядків.

«Мені вже набридло. Досить расизму і упередженості. Сент Луїс здатний на краще», - спентеличена жінка.

Відреагував на події у Ферґусоні і президент США. Барак Обама закликав протестувальників дотримуватись закону та порядку.

«Ми насамперед нація, створена на основі верховенства права. І тому ми повинні прийняти, що право на остаточне рішення належить суду присяжних. Є американці, які погоджуються з цим, є, які глибоко розчаровані і навіть розлючені. Це зрозуміла реакція. Але я приєднуюсь до прохання батьків Майкла Брауна на адресу мітингувальників: протестуйте мирно», - закликав протестувальників глава держави.

Щоб повернути місто до нормального життя, недостатньо буде відновити спалені будинки. Найбільшого ремонту потребують відносини між поліцією та місцевими мешканцями.

Дивіться також: Мирослава Ґонґадзе розповіла враження від поїздки в Україну з віце-президентом США Джозефом Байденом

Байден розповів, що "відчуває Україну" - Мирослава Ґонґадзе
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG