Спеціальні потреби

Україні доведеться виконувати газові домовленості


Засідання Ради з нацбезпеки та оборони, присвячене газовій темі, перенесли на наступну п’ятницю 30 січня. На засіданні планують заслухати звіт очільниці уряду стосовно газового контракту, укладеного в Москві.

Таке повідомив на брифінгу в Секретаріаті президента заступник глави канцелярції Олександр Шлапак. Він заперечив інформацію, згідно з якою РНБО скликають для розірвання договору, підписаного Путіним і Тимошенко. За його словами, Україна вже не зможе відмовитись від газових угод: у тексті документа немає навіть обов’язкової фрази про можливість розірвання контракту за згодою двох сторін. «Жодного пункту, за який можна було б зачепитися», – сказав Шлапак.

Хоч-не-хоч, а російсько-український контракт про постачання газу на 2009 – 2019-ий рік доведеться виконувати, – констатував представник президента. При цьому він наголосив: контракт вкрай невигідний для України. «Катастрофа«, «нова піраміда МММ», – так схарактеризував Шлапак двосторонні газові домовленості, застерігши: українська економіка такої ціни не витримає.

На невигідності контрактів – і водночас на необхідності їх виконання наполягає також інший представник президента, уповноважений з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. «Що підписано – слід виконувати, і Україна буде це виконувати», – заявив Соколовський у п’ятницю.

Позицію щодо непорушності досягнутих газових угод поділяють і у прем’єрському таборі. Щоправда, з протилежних міркувань. Угода надзвичайно вигідна для України, а її перегляду добиваються ті, хто годувався з «брудних» грошей посередницької компанії «РосУкрЕнерго». Цю тезу очільниці уряду повторив на брифінгу в п’ятницю перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов. Як він наголосив, «Уряд не допустить ревізії газових домовленостей».

Що ж до Москви, яка домоглась від Києва найвищих у Європі цін на газ при найнижчій ціні на транзит, то можливість переписати газові угоди там сприйняли як жарт. «Подібні пропозиції можуть з’явитися хіба що в якійсь українській гумористичній газеті», – заявив у п’ятницю голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, відповідаючи на запитання журналістів.

А тим часом Юлія Тимошенко продовжує свій роз’яснювальний «марш-кидок» українськими телеканалами. Увечері в п’ятницю прем’єрка прийде поговорити про газ на програму «Шустер live» на каналі ТРК «Україна». Тимошенко віддала перевагу ток-шоу Савіка Шустера, відмовившись взяти участь у програмі «Свобода на Інтері». Як вона пояснила – з принципових міркувань. Прем’єрці не сподобалося те, що на цю програму її запросили разом із Дмитром Фірташем – власником телеканалу «Інтер» та співвласником ненависної їй компанії «РосУкрЕнерго». «Фірташ мусить дискутувати не у прямому ефірі з прем’єр-міністром, а зі слідчим Генеральної прокуратури», – заявила Тимошенко, слова якої цитує прес-служба Кабміну.

XS
SM
MD
LG