Спеціальні потреби

ОПІК офіційно відновлює діяльність в Україні 


<!-- IMAGE -->

Після майже десятирічної перерви американська урядова агенція з підтримки закордонних інвестицій ОПІК відновила діяльність в Україні. Експерти організації розпочали серію презентацій, під час яких розповідають про можливості для українських підприємців отримати фінансування для своїх бізнес-проектів.

Президент Американсько-української бізнес ради Морґан Вільямс наближав цей день довгих десять років. Після такої тривалої перерви американська урядова агенція з підтримки закордонних інвестицій відновлює діяльність в Україні. Після того як ОПІК залагодив багаторічний конфлікт із урядом, організація знову готова надавати кредити українським підприємцям та американським бізнесменам, які хочуть працювати в Україні. Як каже представник ОПІК Пітер Белінджер, організація вже активізується.

«Ми сподіваємося, що бізнесмени дізнаються, що ОПІК знову працює в Україні. Ми вже почали приймати заяви від бажаючих отримати кредит, або страхування інвестицій. Це різні сектори – і спорудження готелів, сільське господарство або переробка сільгоспродукції, від малих та середніх підприємств».

Експерти агенції пояснюють, що в першу чергу фінансують реальний бізнес. Представниця ОПІК Мередіт Бейкер принципово звертає увагу, щоб завдяки проектам створювалися нові робочі місця, покращувалися умови праці, інфрастуктура країни.

«Зараз один із наших пріоритетів – підтримка проектів у сфері використання відновлювальних джерел енергії. Наскільки ми розуміємо, це також один із пріоритетів в Україні. Коли ми оцінюємо проекти, ми також звертаємо увагу на те, яку користь він дасть країні».

Морґан Вільямс нагадує, що за роки діяльності в Україні ОПІК встиг профінансувати проектів на чверть мільярда доларів. Підприємці сподіваються, що перші угоди підпишуть вже цього року.

«Звичайно, щоб підписати угоду з ОПІК треба трохи часу. Це не виглядає, так, що сьогодні ви прийшли в офіс, а вийшли з мільйоном доларів. Але дуже важливо, що процес розпочався. Ми очікуєм підписання декількох угод вже цього року. І наша мета – щоб ОПІК запрацював на повну потужність в 2011-ому».

Ричард Стеффенз від комерційного відділу Посольства США в Україні вважає, що Україна досі наповну не використовує свій інвестиційний потенціал.

«Я розуміюся на інвестиціях, і переконаний, що криза – найкращий час для інвестицій. В такий час створити новий бізнес відносно недорого. Але ви знаєте, що його вартість обов`язково виросте. Тому я переконую усіх американців, що зараз – найкращий час інвестувати в Україну. Особисто я вважаю, що українська економіка почне відновлюватися в кінці цього року. І наступні два роки ми станемо свідками справжнього буму».

Втім, констатує експерт, останні роки інвестиційний клімат в Україні лише погіршувався. І називає три причини – недосконалий митний режим, корупція і погано захищені права власності.

«Якщо Україна лише почне змінювати ситуацію на краще, інвестиції потечуть потоком. Придивіться до досвіду сусідніх країн, навіть Білорусі. Там щороку інвестиційний клімат покращується. Інвестори чекають від українського уряду на реформи. І готові вкладати тут свої гроші.

XS
SM
MD
LG