Спеціальні потреби

Заблокувати допомогу Україні від МВФ Росія не може - економіст Аслунд


Russia Putin

Russia Putin

Як пояснив в інтерв'ю "Голосу Америки" старший економіст аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США) Андерс Аслунд, Росія не може блокувати рішення виконавчої ради МВФ щодо надання Україні чергового пакету допомоги.

Причиною цього, за словами Аслунда, є те, що Москва володіє всього лише 2.61% голосів. Більшість рішень приймаються простою більшістю, тоді як окремі важливі вимагають - 85% голосів. Росія, розповів Аслунд, тричі утрималася від голосування з приводу допомоги Україні в той час, як Китай, Індія, Бразилія і всі інші допомогу підтримали. Росія повністю ізольована в раді директорів МВФ і такі заяви є не більше, ніж позерством, вважає економіст.

Росія заявила, що не підтримає пакет допомоги МВФ Україні, якщо в ньому не буде зазначена умова виплати боргу Києва Росії. За словами міністра фінансів Росії Антона Сілуанова, якщо борг не буде виплачений, Росія накладе вето на пакет допомоги МВФ.

Україна заявляє, що не повертатиме Росії 3 мільярди доларів, зайнятих урядом Януковича в 2013 році, оскільки Москва не погоджується з умовами, прийнятими іншими міжнародними кредиторами. Росія ж наполягає, що мова йде про суверенний борг України, який не підпадає під умови видачі комерційних кредитів.

Дивіться також: На ядерний шантаж Москви пообіцяли відповісти у НАТО

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG