Спеціальні потреби

Клінтон лідирує – результати опитування громадської думки


Гілларі Клінтон у штаті Небраска
Гілларі Клінтон у штаті Небраска

Кандидат від Демократичної партії Гілларі Клінтон, за результатами опитування телеканалу CNN, випереджає республіканця Дональда Трампа на 9 відсотків. Оглядачі відмічають, що росту її популярності сприяють як успішний загалом з’їзд Демократичної партії, так і невдалі заяви її опонента. Як от критика на адресу батьків солдата-мусульманина, що загинув в Іраку. І до Клінтон потягнулися не лише звичайні виборці, роздратовані висловлюваннями Трампа, а й мільйонери та мільярдери.

Гілларі Клінтон з’явилася перед виборцями міста Омага, штат Небраска, не одна, а в компанії другої найбагатшої людини Америки, мільярдера Воррена Баффета, який теж є мешканцем цього міста.

Кандидат у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон сказала:

«Я чула, що Воррена називають старійшиною Омаги. Я називаю його своїм другом. Такий, як він є лише в Америці, Я дуже ціную його підтримку».

Слідом за іншим мільярдером та колишнім мером Нью-Йорка Майклом Блумберґом, який назвав Дональда Трампа аферистом, Баффет розкритикував бізнес-талант Трампа:

«Якщо мавпа кине дротик на аркуш зі списком акцій компаній, то вона в середньому заробить 150 відсотків. Але люди вірили в нього, слухали його пісні, а у результаті втратили по 90% своїх вкладень. Ви знаєте історію його підприємств, коли він раз за разом оголошував банкрутство. І я не знаю жодного іншого бізнесмена, який би хизувався своїм банкрутством».

Дональд Трамп відмовляється оприлюднювати свою податкову декларацію, пояснюючи це тим, що його компанії проходять аудит. Баффет каже, що причина в іншому. Трампу є що приховувати. В американській пресі фігурують різні версії таємничості кандидата – російські інвестиції, обмаль благодійних пожертв, значно менші статки, ніж Трамп про це заявляє.

Бізнесмен Воррен Баффет говорить про себе:

«Я теж проходжу аудит. Я із задоволенням зустрівся б з ним в будь-якому місці до виборів. Я покажу йому свою податкову декларацію, а він мені свою. Ніхто нас за це не заарештує. Законом це не забороно. І ми дамо можливість людям поставити нам питання щодо деталей в наших деклараціях».

На виборчу дільницю Воррен Баффет пообіцяв привести як мінімум 10 виборців, яким інакше було б важко туди дістатися. Поєднати виконання громадянського обов’язку із водійським він закликав і інших. Під це навіть створили спеціальний веб-сайт. Клінтон ця ідея дуже сподобалася. Вона сказала:

«Я хочу ще додати до того, що запропонував Воррен. Якщо ваш конгресовий округ матиме найбільший відсоток виборців серед усіх округів, і, звичайно, якщо я виграю, після того як я стану президентом, я сюди приїду і ми разом з Ворреном станцюємо на вулицях Омаги».

Про підтримку Клінтон заявив ще один популярний мільярдер, власник баскетбольної команди Марк Кюбан, а також – колишня радниця Джеба Буша Селлі Бредшо та низка провідних республіканців. Але найкращою новиною для демократів є інша. Згідно з опитуванням того ж CNN, 91% тих, хто на партійних виборах підтримав Сандерса, готовий проголосувати за Клінтон.

Дивіться також: Популярність Трампа не залежить від його позиції щодо Росії, України - екс-посол США

Популярність Трампа не залежить від його позиції щодо Росії, України - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

XS
SM
MD
LG