Спеціальні потреби

«Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами», - сказано у звіті.

Україна посіла 130 місце за рівнем корупції зі 168-ми країн світу. Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Transparency International за 2015 рік.

«Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами», - сказано у звіті. Попереднього року – 2014 – Україна була на 142 місці у рейтингу із 175 позицій.

В оприлюдненому 27 січня Transparency International індексі сприйняття корпуції йдеться, що загалом у регіоні Східної Європи та Центральної Азії є велика необхідність в покращенні антикорупційного законодавства. Цей регіон, разом з Африкою, перебуває у найгіршому становищі щодо корупції.

В Росії менше корупції, ніж в Україні, 119-те місце списку. Однак дослідники наголошують на придушенні демократичних засад в цій країні.

«Ще похмуріша ситуація далі у списку: в Азербайджані, Казахстані, Росії, Узбекистані та інших країнах, уряди обмежують, якщо повністю не придушують, громадянське суспільство та вільні медіа, які, як відомо, працюють на запобігання корупції», - пишуть дослідники Transparency International/

На пострадянському просторі найбільш корупційною країною став Туркменістан, тоді як найкраща ситуація - в Грузії.

Загалом дві третіх усіх країн у світі мають серйозні проблеми з корупцією. Країни, на які покладались надії на позитивні зміни, утім ситуація з корупцією погіршилась – це Угорщина, Македонія, Туреччина, Іспанія. У цих країнах також спостерігається звуження демократії та простору для громадського суспільства.

Навіть серед найрозвиненіших країн «Великої двадцятки» більше половини країн забруднені у серйозній корупції, а в об’єднанні БРІКС, йдеться у звіті, усі країни-члени – корупціонери.

До складу БРІКС входять 5 країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР.

«Жодна із 168 країн не є вільною від корупції», - констатують дослідники. Найменш корупційним регіоном світу у 2015 році вже традиційно стала Скандинавія. Перші три місця у списку Transparency International зайняли Данія, Фінляндія, Швеція.

Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами

Зміни на краще спостерігаються у Греції, Великобританії, Сенегалі.

Позитивною тенденцією минулого року фахівці називають протести у різних країнах проти корупції, що раніше так жваво не спостерігалося.

Дослідники Transparency International закликають уряди країн активніше впроваджувати реформи для подолання корупції, позбавити судову систему від політичного впливу. Громадяни також повинні продовжувати вимагати змін через різні акції протестів, - йдеться у документі.

Дивіться також: Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США?

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG