Спеціальні потреби

Угода про асоціацію з ЄС не має бути перешкодою для відновлення відносин України та Росії - Рютте


Прем’єр Нідерландів сподівається, що у майбутньому Україна таки матиме гарні стосунки як із ЄС, так і з Росією.

«Референдумом за спокій і стабільність» – назвав майбутнє волевиявлення голландців прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Таку заяву він зробив у Вашингтоні під час виступу в Американському університеті. Нагадаємо, шостого квітня – у Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо доцільності ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Прем’єр-міністр Рютте ділиться досвідом із майбутніми дипломати у вашингтонському Американському університеті. Тут він зізнається, особисто він не є прихильником проведення консультативного референдуму про доцільність ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС. Але якщо так вирішили його громадяни – це треба прийняти.

«Цей референдум не про надання Україні додаткових грошей, спільний захист, і не про прийняття України до НАТО. І він також не про вільне пересування людей, яке є всередині ЄС. Наприклад, коли польська медсестра переїжджає до Нідерландів чи Франції, бо хоче там працювати. Тому я не знаю чому б людям бути проти нього. Адже він за спокій, стабільність і за важливість Європейського Союзу. А Україна є важливим гравцем. І якщо Ви хочете почути мою думку, то Україна не повинна ставати членом ЄС, бо мені хочеться, щоб Україна також будувала сильні стосунки з Росією».

Прагнення українців досягнути асоціації з ЄС призвело до Євромайдану, погіршення стосунків із Росією, а згодом і початку війни на сході України. У своєму виступі прем’єр-міністр заявляє, що Угода про асоціацію з ЄС не має бути перешкодою для можливого відновлення відносин України та Росії у майбутньому.

«Звісно ж нам не треба забувати, що частина російської історії почалася в Україні. Вона почалася в Києві. Звісно, те що сталося в Криму й Східній Україні створило ситуацію, яка унеможливила стабільні стосунки з Росією. Але я сподіваюся, що якщо не в близькому майбутньому, то бодай у віддаленому майбутньому Україна буде мати гарні стосунки як із Європейським Союзом, так і з Росією», - зазначив прем’єр-міністр Рютте.

На сьогодні усі решта 27 країн-учасниць ЄС вже ратифікували угоду. Нідерланди єдина країна, де процес затягнувся. Останні опитування громадської думки голландців свідчать, що вони радше за все скажуть «ні» доцільності Угоди про асоціацію України з ЄС.

Дивіться також: "Все тільки на словах" - активістка діаспори про питання до Порошенка

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар», спеціальним кореспондентом і текстовим редактором ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачем і головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти. За першою – філолог-фольклорист. Диплом режисера документального кіно отримала як стипендіатка програми Fulbright в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» з весни 2014 року. Працює одночасно як відео-операторка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Фінікса та Нью-Джерсі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG