Спеціальні потреби

Іде підготовка до фінального турніру за Світовий кубок з футболу

У рамках підготовки до фінального турніру за Світовий кубок з футболу, що пройде в Південно-Африканській Республіці від 11 червня до 11 липня цього року, недавно відбулася церемонія відкриття відремонтованого футбольного стадіону в одному з найбідніших районів Йоганнесбурґа. Тут, під час турніру за Світовий кубок, відбудуться альтернативні змагання за участю бідної молоді з усього світу. Це є частиною програми під назвою «Футбол надії», яка має на меті використати популярність футболу для сприяння суспільному розвитку.

Двотижневий турнір «Футбол надії» відбудеться протягом другої половини Кубка світу в Александрі – бідному районі Йоганнесбурґа. У змаганнях під егідою ФІФА візьмуть участь діти з бідних сімей із 40 країн світу.

«Футбол надії» співпрацює з 82 організаціями у 50 країнах світу. За допомогою популярної гри, учасники програми розповсюджують інформацію про ВІЛ/СНІД, вчать розв’язувати конфлікти, захищають права дітей, виступають проти дискримінації та закликають до захисту природного середовища.

Голова Організаційного комітету ПАР Денні Йордан каже, що турнір «Футбол надії» це своєрідний Кубок світу, адже дає надію на зміни та відкриває нові можливості для молоді, таким, як 18-річний місцевий активіст Село Магланґу. Він говорить:

«У цій громаді багато дітей походять із бідних сімей. Деякі з них потрапляють під негативний вплив і чинять злочини. Я вважаю, що ця організація, ця програма, може їх уберегти та спрямувати у правильному напрямку».