Спеціальні потреби

Компенсації від Гіркіна за загиблих пасажирів MH17 вимагають у суді США


17 представників, один з яких громадянин США, 18 загиблих пасажирів з різних країн, подали позов в районному суді Чикаго проти громадянина Росії Ігоря Гіркіна.

50 мільйонів доларів за кожного загиблого вимагають представники родичів пасажирів «Боїнга», який був збитий в небі над Україною в липні 2014 року, від Ігоря Гіркіна. 17 представників, один з яких громадянин США, 18 загиблих пасажирів з різних країн, подали позов в районному суді Чикаго, штат Іллінойс, проти одного з командирів бойовиків, громадянина Росії Ігоря Гіркін, він же Стрєлков.

Гіркін звинувачується за трьома статтями. Перша - позасудове вбивство. Позивачі посилаються на Закон про захист жертв катувань, що дозволяє їм розглядати справу проти Ігоря Гіркіна, громадянина Росії, з вимогою компенсації за смерть їхніх родичів, громадян Великобританії, Нідерландів, Малайзії.

Друга стаття звинувачує Гіркіна у збитті і руйнуванні самого літака в порушенні міжнародного права. За третьою статтею Гіркін звинувачується в змові зі своїм заступником Сергієм Петровським і з особами, які безпосередньо причетні до збиття літака.

В санкційних списках ЄС, Канади, Швейцарії і Нової Зеландії Гіркін ідентифікований як діючий офіцер ГРУ РФ

У позовній заяві обґрунтовується причетність Гіркіна до збиття Боїнга. Зокрема йдеться про те, що 17 липня 2014-го року, коли був збитий «Боїнг» «Малазійських авіаліній», Ігор Гіркін командував армією сепаратистів і бойовиків самопроголошеної «ДНР» і вів війну проти уряду України. Раніше, йдеться в заяві, люди під командуванням Гіркіна, з його допомогою і за змовою, перевезли одну або кілька ракетних установок з Росії в Україну, з якої і був збитий пасажирський літак.

Також окремо вказується, що позивач наказав бойовикам «ДНР», які були на місці падіння літака і зібрали особисті речі загиблих, передати їх в Фонд оборони «Донецької Народної Республіки».

У позовній заяві підкреслюється причетність Росії. У документі говориться, що Гіркін – російський громадянин, а в санкційних списках ЄС, Канади, Швейцарії і Нової Зеландії він ідентифікований як діючий офіцер ГРУ РФ. Військові дії «ДНР» веде за підтримки Росії, а Гіркін, припускається в заяві, «діяв, виходячи з дійсних або видимих повноважень від уряду Росії і нібито згідно з законом Росії та/або “Донецької Народної Республіки”.

Подана позовна заява в якості відповідача називає лише Ігоря Гіркіна, який, очевидно, не зможе виплатити необхідні суми.

Раніше родичі загиблих вже подавали позов в Чиказькому суді проти Гіркіна та «Малазійських авіаліній», що давало можливість припустити, що вони намагаються отримати гроші саме з авіакомпанії. Подана минулого четверга змінена позовна заява в якості відповідача називає вже лише Ігоря Гіркіна, який, очевидно, не зможе виплатити необхідні суми.

Юристи, які не мають прямого відношення до цієї справи, припускають, що таким чином родичі загиблих намагаються, в результаті судових дій, отримати додаткову інформацію про збиття «Боїнга» або застовпити своє місце в подальших судових розглядах. Ще одним можливим мотивом позивачів є залучення до процесу, який дозволить їм зібрати інформацію про причетність до збиття Боїнга «Малазійських авіаліній» додаткових відповідачів, включно з Російською Федерацією як суб'єктом і особисто президентом Володимиром Путіним.

З адвокатською конторою, яка представляє інтереси позивачів, поки що зв'язатися не вдалося.

Дивіться також: Про Бородая і Гіркіна у Придністров'ї розповів посол Молдови у США

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG