Спеціальні потреби

Загострюється ситуація на Корейському півострові


Напружується ситуація на корейському півострові. Президент Південної Кореї Лі Мен Бак заявив, що його країна більше не миритиметься з брутальністю свого північного сусіда і пригрозив дати адекватну відповідь на торпедну атаку, яка у березні призвела до затоплення південнокорейського військового корабля. Слідча група склала відповідальність на атаку на Пхеньян.

Північна Корея називає проведене розслідування інциденту – фабрикацією і відкидає свою причетність. Дві країни технічно досі перебувають у стані війни, оскільки після Корейської війни 50-их років між ними досі не було підписано мирної угоди. Події останніх днів знову наблизили дві Кореї до можливості військового протистояння.

Президент Лі Мен Бак звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням про допомогу в патрулюванні прибережних вод та ізоляції Північної Кореї від зовнішнього світу. Він додав, що його країна готова захищати себе від майбутніх провокацій.

«Ми завжди мирилися з північно-корейською брутальністю. Ми погоджувались на це, оскільки прагнули зберегти мир на Корейському півострові. Але зараз все по-іншому. Північна Корея заплатить ціну за свої провокаційні дії».

Угода про припинення вогню 1953 року, підписана між США, КНДР та Китаєм, забороняє Південній Кореї в односторонньому порядку застосовувати військові заходи проти свого сусіда. Тому Сеул поки покладається на дипломатичні кроки та економічну ізоляцію.

Північна Корея одразу відкинула свою відповідальність за потоплення торпедою військового корабля Південної Кореї у березні цього року і заявила, що будь-які кроки проти себе сприйматиме як акт війни. Проведене розслідування вона називає фальшивкою.

Представники 11-ти країн, серед них США, Канади, Франції, Данії та Швеції переглянуть результати експертизи, які зробили південнокорейські спеціалісти і представлять свої висновки ООН.

Тим часом президент США Барак Обама наказав командуванню свого 28-ми тисячного військового контингенту, який дислокується у Південній Кореї координувати свої дії з армією цієї країни і бути готовим відбивати можливі атаки з Півночі.

Гілларі Клінтон під час візиту до Китаю заявила, що Північна Корея мусить відповідати за свої дії і закликала офіційний Пекін підтримати міжнародні санкції.

«Сьогодні ми стоїмо перед серйозним викликом, спровокованим торпедною атакою на південнокорейський корабель. Ми мусимо виступити спільно, щоб відреагувати на цей виклик, і повернути мир та стабільність на Корейський півострів».

Китай поки не оголосив своєї позиції. Ця країна вважається головним союзником і захисником Північної Кореї у світі.

Тим часом Південна Корея у понеділок розгорнула на своєму північному кордоні потужні гучномовці і вперше за останні 6 років відновила передачу інформаційних повідомлень у сторону Північної Кореї. Ті у свою чергу пригрозили діями. Як сказано в одному фрагменті телевізійних новин Північної Кореї, «Якщо південь розгорне з нами психологічну війну і встановить на кордоні гучномовці для передачі пропаганди – ми вдаримо по них прямими ракетними ударами».

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG