Спеціальні потреби

Україна може розраховувати на всебічну підтримку Литви – Лінкявічюс


Лінас Лінкявічюс: ми невелика країна, але допомогаємо Україні як можемо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Ціна війни для Росії повинна бути піднята до максимуму – міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

На нещодавньому засіданні ООН Лінас Лінкявічюс виступив з жорстким засудженням російської агресії і закликав делегатів здійснити всебічний тиск на агресора. Публічні дебати важливі і необхідні, але час дипломатії пройшлов, вважає міністр:

«Ті, хто говорить про мирне вирішення, я теж за нього. Ми всі дуже хотіли б мирного вирішення. Однак, інша сторона конфлікту, імплементує військове рішення. Тому, не допомагаючи Україні, ми, таким чином, підтримуємо військові дії Росії. Не впевнений, що це правильний підхід».
Винесення українського питання на передній план обговорень в ООН – дуже важливо, однак на справі бюрократичну машину Об’єднаних Націй зрушити дуже складно, каже міністр:

«Ми повинні шукати рішення в інших місцях, в інших організаціях. Ми, до речі, домовилися, що, якщо ситуація погіршиться ми посилимо тиск, ми введемо додаткові санкції. І це вже потрібно робити. Навіть останні події на сході України, всі порушення режиму припинення вогню, захоплення Дебальцевого - за все це повинна бути виставлена відповідна ціна. Якщо ці дії залишити безкарними, будуть здійснені наступні кроки. Це буде тривати, тому що така поведінка дозволена. І ми повинні розуміти, що ми самі стаємо частиною проблеми, не реагуючи або реагуючи не вчасно. У нас є можливість чинити тиск санкціями, але не вживаючи досить серйозних кроків, ми тільки сприяємо ескалації»

Протидіяти Російській агресії необхідно і в інформаційному просторі, каже Лінкявічус. Він погоджується, що ситуація на сході України частково є наслідком програної інформаційної війни, яку Росія розв’язала понад два десятиліття тому.

«Ми робимо все, що у наших силах. Ми використовуємо всі ресурси, ноу-хау, аналітику, щоб протидіяти цій пропагандистській машині. Поки що ми програємо, якщо підсумувати. Всі їх механізми працюють дуже ефективно, вони мають гарне фінансування. Ми, як правило, це робимо «ад хок». Ми повинні ставитись до цього дуже серйозно. Це справжня загроза. Поряд з кібер-загрозою, енергетикою, стратегічні комунікації - це не менш важливе питання. Нас підтримують наші колеги в Європейському союзі. У нас є ряд програм, які ми запустили з Великобританією, Данією та Естонією. У нас є певні ідеї, як боротися з цією пропагандою. Не шляхом створення контр-пропаганди, тому що це неправильно. Радше, шляхом створення умов для вільних медіа, альтернативні джерела інформації. Шляхом надання достовірної інформації, створенням відповідальних СМІ, заперечення фейків», - говорить міністр.

Литовський високопосадовець наголошує, що країни Балтії, як ніхто інший, відчувають загрозу агресора. Він запевнив – Україна може розраховувати на всебічну підтримку Литви.

«Це не порожні слова або ж гасла, коли ми говоримо, що ми підтримаємо Україну всіма способами, які є у нас в розпорядженні. Ми готові надати ноу-хау, експертів. В уряді України вже працюють литовці. Ми готові надавати й економічну підтримку. Ми невелика країна, але робимо все в наших силах. Також військова підтримка: ми не направляємо солдатів, але даємо обладнання. Але знову-таки, ми невелика країна, тому ми повинні звернутися до всіх за допомогою для України, яка зіткнулася з зовнішньою агресією», - говорить міністр.

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG