Спеціальні потреби

На плечі жінки ліг обов’язок захисту США


Лорі Робінсон очолила Північне командування та Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки.

Цього тижня вперше в американській історії командувачем збройних сил США стала жінка. 57-річна генерал військово-повітряних сил США Лорі Робінсон очолила Північне командування та Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки. По суті це означає, що саме на її плечі ліг обов’язок захисту США. Адже Північне командування є першим, яке має стати на захист країни у разі вторгнення ворога. Церемонія вступу Робінсон на нову посаду відбулася у п’ятницю на авіабазі Peterson у Колорадо.

Над Колорадо-Спрінґз лунає артилерійськиій вогонь. Усі урочистоті – на честь нової командувачки збройних сил США – Лорі Робінсон. У свої 57 років вона вже була чотирьохзірковим генералом і гордістю військово-повітряних сил США. А тепер після того, як очолила Північне командування та Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки – стала ще й історичною постаттю. Генерал Робінсон – перша серед усіх амеркианських жінок-військових отримала цю посаду.

"Її здібність вести вперед, надихати й водночас керувати Міжвидовим командуванням збройних сил США, віддзеркалює властиве їй розуміння, що незважаючи на те – якими складними б не були наші платформи, чи технології – попереду них завжди стоять люди", - заявив міністр оборони США Ештон Картер.

Північне командування, яке очолила Робінсон, було організоване першого жовтня 2002 року у відповідь на теракти, що сталися за рік до того в США. Це командування є одним з дев'яти Об'єднаних командувань збройних сил США, яке, у разі потреби, стане першочерговим захисником проти вторгнення на материкову частину Сполучених Штатів.

"Як військовий лідер, я ніколи не забуду мій першочерговий обов’язок – захищати нашу батьківщину, її людей, а також силу нашої держави та її свободу дій. Я буду віддано працювати, щоби зберегти віру, яку люди Америки й Канади покладають на ці командування, я також буду працювати, щоб ми були готовими випереджати будь-яку потенційну загрозу", - сказала Лорі Робінсон.

Призначити Робінсон командувачем запропонував особисто президент США Барак Обама, а згодом затвердив Сенат США. Цікаво, що під час розгляду її кандидатури Робінсон заявила, що Росія є найбільшою зовнішньою загрозою для національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Серед загроз внутрішніх вона назвала ріст кількості доморощених «екстремістів» і пообіцяла приділити увагу цим питанням.

Сама Робінсон каже, вона впершу чергу завжди бачила себе лідером і так вже сталося, що при цьому вона народжена бути жінкою. Втім американські медіа приділяють цьому моменту значно більше уваги. В очах багатьох аналітиків призначення Робінсон також стало ще одним кроком в урівнюванні прав чоловіків та жінок в американських збройних силах. Особливо, після того, як минулоріч Пентагон зняв обмеження й дозволив жінкам служити на передовій у будь-якому роді військ.

Дивіться також: Це румунське село переполошило всю Росію. Відео

XS
SM
MD
LG