Спеціальні потреби

Манафорт пішов з виборчої кампанії Трампа


Пол Манафорт
Пол Манафорт

Пол Манафорт у п’ятницю подав у відставку з посади голови передвиборчої кампанії кандидата в президента від Республіканської партії Дональда Трампа.

Про це повідомляє видання Politico.

«Сьогодні вранці Пол Манафорт запропонував, а я прийняв його заяву про відставку з кампанії. Я вдячний йому за велику роботу, яку він зробив, що допомогла нам дійти до нинішього рівня, зокрема, у керівництві процесу обрання делегатів та проведення Національного з’їзду Респуліканської партії. Пол справжній професіонал і я бажаю йому багато успіхів», - йдеться у заяві Дональда Трампа.

Раніше агентство Associated Press повідомляло, що компанія, яку очолював начальник виборчого штабу Трампа Пол Манафорт, організувала секретну лобістську операцію в Вашингтоні в інтересах правлячої партії України, намагаючись змінити думку американської громадськості на користь проросійського уряду країни.

Така інформація міститься в електронному листуванні, що опинилася в розпорядженні агентства Associated Press.

За даними агентства, Манафорт і його заступник Рік Ґейтс ніколи не інформували уряд США про свою роботу в якості іноземних агентів, як того вимагає федеральне законодавство.

Лобісти намагалися домогтися, щоб українська влада позитивно висвітлювалися в таких виданнях, як The New York Times, Wall Street Journal і Associated Press.

Іншою їх метою, йдеться в повідомленні АР, було підірвати симпатії американців до суперниці екс-президента України Віктора Януковича Юлії Тимошенко, яка в той час сиділа в тюрмі.

Європейські та американські лідери закликали Україну звільнити її. Янукович згодом був повалений в результаті масових протестів і втік з країни.

Судячи з електронних листів, Ґейтс особисто керував роботою двох відомих вашингтонських лобістських компаній, причетних до цієї справи, повідомляє агентство. У той момент він працював в компанії Манафорта, яка займалася політичним консультуванням.

Манафорт і Ґейтс з квітня керують передвиборчою кампанією Трампа. Вони також зіграли велику роль в розширенні масштабів його кампанії.

Манафорт і Ґейтс раніше заявляли, що не займалися ніякою роботою, яка вимагала б реєстрації в якості іноземних агентів. Вони обидва відмовилися дати коментарі АР.

З листування випливає, що Ґейтс в період з 2012 по 2014 рр. особисто керував лобістськими компаніями Mercury LLC і Podesta Group Inc., організовуючи зустрічі між високопоставленим представником української влади і сенаторами і конгресменами, які є членами впливових комітетів, які займаються питаннями стосовно України, - повідомляє АР.

У листах Ґейтс пояснює, що цей чиновник, а саме міністр закордонних справ, не хотів використовувати послуги українського посольства в США для організації візитів.

У листуванні немає подробиць про роль Манафорта, який був начальником Ґейтса в компанії DMP International LLC.

Відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів, люди, що займаються лобіюванням в інтересах іноземних лідерів або політичних партій, повинні представляти докладні звіти про свої дії в Міністерство юстиції. Недотримання цієї вимоги є злочином і тягне за собою тюремний термін до п'яти років або штраф до 250 000 доларів.

Дивіться також: Через НАБУ Луценку пригадали його скарги на правосуддя за часів Януковича

Через НАБУ Луценку пригадали його скарги на правосуддя за часів Януковича. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG