Спеціальні потреби

Обама не впевнений, що Росії можна довіряти в сирійському питанні


Барак Обама
Барак Обама

Американський президент поставив під сумнів допомогу Москви у врегулюванні кризи

Президент США Барак Обама висловив серйозні сумніви в тому, що США можуть довіряти Росії як партнера в припиненні сирійської громадянської війни.

«Я не впевнений, що ми можемо довіряти Росії і Володимиру Путіну, і тому нам потрібно перевірити, чи зможемо ми досягти реального припинення бойових дій», - сказав Обама, виступаючи в четвер у Пентагоні після консультації з членами Ради з національної безпеки, присвяченої боротьбі з «Ісламською державою».

За словами президента, може виявитися, що Росія не здатна допомогти в припиненні насильства «або тому, що не хоче, або тому, що не має достатнього впливу на Асада».

«Ось це ми і перевіримо, - додав Обама. - Ми вступаємо на цей шлях з відкритими очима».

Сирійський уряд і його російські союзники борються з повстанцями за контроль над містом Алеппо і його околицями. Оглядачі відзначають, що таких запеклих зіткнень не було вже багато місяців. Бої йдуть більше двох місяців, і спостерігачі з сирійської наглядової ради з прав людини (Syrian Observatory of Human Rights) повідомляють, що за останні 80 днів загинуло щонайменше 6 000 осіб.

За словами Обами, його адміністрація ясно дала зрозуміти, що Росія проявила готовність підтримувати «кривавий режим і особисто Асада, який знищив свою країну тільки заради того, щоб утриматися при владі».

Він підкреслив, що припинення бойових дій в Сирії має включати припинення повітряних бомбардувань та інших методів вбивства мирних мешканців, які застосовує сирійський режим.

США вже майже два роки підтримують місцеві сили в Сирії та Іраку, які намагаються витіснити зі своїх територій бойовиків «Ісламської держави».

У січні США почали авіаудари проти бойовиків «Ісламської держави» в Афганістані, а раніше на цьому тижні стали підтримувати сили, пов'язані з урядом Лівії, в спробах витіснити бойовиків з їх опорного пункту в місті Сірт.

«Фінішна пряма вже видніється, - сказав журналістам цього тижня офіційний представник Пентагону Джефф Дейвіс. - І ми допомагаємо уряду національної єдності туди добратися».

Президент також розповів журналістам, що в останні тижні вдалося досягти успіхів у боротьбі з ІДІЛ в Іраку і Сирії, проте визнав, що екстремістське угруповання, як і раніше, становить загрозу для Сполучених Штатів, в той час як воно змінює свою тактику вербування і підготовки бійців і закликає своїх послідовників здійснювати поодинокі атаки.

Дивіться також: Хто і чому краще для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках

Хто і чому краще для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG