Спеціальні потреби

Пентагон запропонував збільшити військові витрати задля протистояння агресії Росії


Ось як додаткові мільярди США можуть укріпити безпеку Європи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Ось як додаткові мільярди США можуть укріпити безпеку Європи. Відео

Загалом Пентагон пропонує виділити на всі військові витрати США в 2017 році 582 мільярди 700 мільйонів доларів.

Пентагон змінює пріоритети своїх витрат у наступному фінансовому році з урахуванням агресії Росії та терористичного угруповання ІДІЛ. Про це заявив міністр оборони США Ештон Картер, виступаючи у вівторок в Економічному клубі Вашингтона.

Найбільшими суперниками США глава оборонного відомства назвав в Європі – Росію, а в Азії – Китай. Водночас із пропозицією збільшити військові витрати у Європі виступила адміністрація президента США.

На програму, European Reassurance Initiative, яка має на меті протидіяти російській загрозі, у 2017 році президент Барак Обама пропонує витратити в чотири рази більше коштів, ніж виділяється тепер.

Президент Обама має намір значно збільшити кількість важкого озброєння, бронетехніки та іншого військового обладнання в країнах НАТО - Центральної та Східної Європи. «Треба дати зрозуміти, що США стоятимуть твердо зі своїми союзниками у захисті не лише території НАТО, але й принципів міжнародного права та порядку», - йдеться у заяві Білого дому.

Загалом Барак Обама просить передбачити у бюджеті на ці цілі 3,4 мільярда доларів.

Представляючи проект бюджету, глава Пентагону Ештон Картер заявив, що збільшити фінансування необхідно в чотири рази «щоб підтримати союзників НАТО перед загрозою російської агресії».

«Ці кошти профінансують багато речей, більше ротації американських військ в Європі, більше військових тренувань та навчань з нашими союзниками, більше дислокації озброєння, та покращення інфраструктури, щоб підтримувати це все».

Загалом Пентагон пропонує виділити на всі військові витрати США в 2017 році 582 мільярди 700 мільйонів доларів.

Росія та Китай – є найсильнішими нашими суперниками
Ештон Картер

«Росія та Китай – є найсильнішими нашими суперниками. Вони розробили і продовжують удосконалювати свої військові системи, щоб нівелювати наші переваги у певних сферах. І в деяких випадках вони розробляють зброю і хочуть досягти своєї мети якомога швидше, перед тим, як вони сподіваються, ми зможемо відповісти. І з цієї причини, а також через їхні дії від України до Південно-китайського моря Пентагон змінив пріоритети у розподілі бюджету та в оборонному плануванні», - сказав міністр оборони США.

Треба дати зрозуміти, що США стоятимуть твердо зі своїми союзниками у захисті не лише території НАТО, але й принципів міжнародного права та порядку
Барак Обама

Нинішня ситуація в питаннях безпеки значно відрізняється від того, з чим Штати мали справу останні 25 років, каже Картер, і закликає до нестандартного мислення і нових способів дії.

В інтерв`ю «Голосу Америки», сенатор-республіканець Боб Коркер, який очолює сенатський Комітет з міжнародних відносин заявив, що зупинити агресію Путіна в Європі зможе як військова відповідь НАТО, так і внутрішні процеси, які розгортаються в самій Росії

«Народ Росії починає розуміти, що його лідер зосередив у своїх руках величезне особисте багатство. Це неможливо зробити за допомогою нормальних дій державного діяча. Це може бути зроблено в результаті корупції. Я думаю, що з часом це зіграє дестабілізуючу роль для режиму Путіна», - заявив американський сенатор Боб Коркер.

Бюджетні пропозиції Білого дому є початком обговорення військового бюджету на 2017 рік. Після обговорення та узгодження деталей, остаточний документ має бути затверджений в обох палатах Конгресу та підписаний президентом.

Дивіться також: Команда Саакашвілі це не тимчасове явище - Марушевська

Команда Саакашвілі це не тимчасове явище - Марушевська. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG