Спеціальні потреби

Яресько про російський борг: Кращих умов, ніж зараз, Росії не запропонують


Міністр фінансів України Наталія Яресько
Міністр фінансів України Наталія Яресько

«Ми сподіваємось, що вони вирішать брати участь у цій реструктуризації. Кращих умов їм ніхто не запропонує», - сказала міністр фінансів.

Україна все ще сподівається на поступки Росії щодо реструктуризації боргу по єврооблігаціях до 29 жовтня, коли мають відбутися збори кредиторів України. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в кулуарах українсько-німецького бізнес-форуму в Берліні після того, як Москва відмовилась брати участь у цій зустрічі наступного тижня.

«Ми сподіваємось, що вони вирішать брати участь у цій реструктуризації. Кращих умов їм ніхто не запропонує, то ж це має сенс», - зазначила Наталія Яресько.

Україна пропонує Росії ті ж умови, на які раніше погодились міжнародні кредитори. Йдеться про списання 20% від 3 мільярдів доларів боргу по єврооблігаціях.

Наприкінці серпня найбільші утримувачі урядових євробондів погодилися списати 20 відсотків номінальної вартості українських зобов’язань, що становить 18 мільярдів доларів.

Глава кабміну України Арсеній Яценюк вважає, в разі незгоди Кремля реструктуризувати український борг, Київ готовий судитися з Росією.

У грудні 2013 року президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про кредит Україні на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі після цього облігації на суму 3 мільярди доларів були розміщені на ірландській фондовій біржі, які згодом викупила Росія.

Останні виплати за кредитом були сплачені Україною в червні цього року.

Міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявила, що «російські» єврооблігації Київ розглядає як приватний борг. Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій, тобто як боргу однієї країни перед іншою, і вимагає повної сплати.

Що стосується інших зовнішніх боргів, Наталія Яресько вважає, що Україна має «добрі шанси» отримати доступ до ринку облігацій в 2017 році, якщо виконає всі свої зобов'язання перед МВФ та впроваджуватиме економічні реформи.

До кінця цього року Київ сподівається отримати ще 4 мільярди доларів міжнародного кредиту від МВФ, якщо український уряд продовжуватиме виконувати його вимоги.

Міністр фінансів зазначила, що український уряд має намір досягти економічного зростання у наступному році на рівні 2%.

Дивіться також: Спікер Володимир Гройсман віч-на-віч з Мирославою Гонгадзе.

Прайм-Тайм: Володимир Гройсман
please wait

No media source currently available

0:00 0:25:01 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG