Спеціальні потреби

Клінтон та Трамп утверджують лідерство у своїх партіях


Клінтон та Трамп задоволені результатами у Неваді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Клінтон та Трамп задоволені результатами у Неваді. Відео

Джеб Буш припиняє кампанію.

Цього разу Демократи і Республіканці проводили свої попередні партійні вибори у різних штатах. У Неваді з тим, хто має представляти партію на президентських виборах, визначалися демократи. Для Гілларі Клінтон це був вирішальний момент – їй треба було впевнено перемогти, щоб пригальмувати ріст популярності свого єдиного конкурента Берні Сандерса. Клінтон полегшено зітхнула, коли стали відомі результати:

«Дехто сумнівався у нас. Але ми на нас не сумнівалися. І ця перемога – для вас!»

Берні Сандерс поступився, але отримав більшу підтримку ніж передбачали експерти ще місяць тому. 74-річний кандидат, який супер популярний серед молоді, обіцяє ще поборотися проти Клінтон:

«Ми налаштовані на перемогу. В кінці ми станемо свідками однієї з найбільших політичних поразок в історії США».

У Республіканській партії, яка проводила праймериз у штаті Південна Кароліна, результат голосування стане історичним моментом. Там закінчилась ера Бушів в американській політиці, бодай на тепер. Прийшовши лише четвертим Джеб Буш – брат 43-го президента США Джорджа Буша і син 41 президента – Джоржа Буша старшого, ковтаючи сльози, оголосив, що виходить з перегонів.

Друге і третє місця в у рейтингу кандидатів в Республіканській партії зайняли Марко Рубіо та Тед Круз відповідно. Після виходу Буша, саме на Марко Рубіо, більш поміркованому сенаторі з Флориди, як очікується, зробить ставку на подальших праймериз республіканський істеблішмент.

Але безумовним переможцем на суботніх праймериз у республіканців став Дональд Трамп. Ексцентричний мільярдер, якого партія довго не сприймала серйозно, тепер вже розглядається як цілком реальний претендент на роль єдиного кандидата.

Політичні експерти намагаються розгадати феномен популярності Трампа, яка зростає попри його часто обурливі заяви та вчинки. У Південній Кароліні Трамп переміг на всіх дільницях, де переважають католики, навіть після того, як кілька днів тому він публічно посперечався з Папою Римським. Папа Франциск сказав, що люди, які будують стіни, а не мости між людьми, не можуть називати себе християнами. Дональд Трамп, який обіцяє спорудити стіну на кордоні з Мексикою коли стане президентом, назвав Папу маріонеткою мексиканців. Кампанія Трампа також натякнула на нещирість заяв понтифіка і оприлюднила фото Ватикана, оточеного високим муром.

У неділю кандидати від обох партій, продовжують агітацію вже у інших штатах. 1 березня їх чекає найважливіше випробування цієї кампанії. У так званий Супер-вівторок партійні вибори пройдуть у 12 штатах одночасно. Після цього дня можливо стане відомо чиї прізвища будуть вписані у бюлетень на президентських виборах 2016.

XS
SM
MD
LG