Спеціальні потреби

Маккейн і Менендес закликали Південну Корею скептично ставитися до критики Трампа

  • Голос Америки

Американські та південнокорейські солдати під час спільних навчань

Американські та південнокорейські солдати під час спільних навчань

Напередодні з’їзду Республіканської партії два впливові американські сенатори закликали Південну Корею сприймати будь-яку критику з боку ймовірного кандидата в президенти Дональда Трампа, що стосується зобов’язань Америки щодо Азії, «з певною часткою скепсису».

Голова комітету Сенату з питань збройних сил Джон Маккейн і колишній голова комітету Сенату з міжнародних відносин Роберт Менендес у понеділок опублікували статтю, в якій запевнили американських союзників Азії в підтримці США, незважаючи на заяви кандидата в президенти Дональда Трампа, який закликає до повної переоцінки багаторічних угод з Японією і Південною Кореєю в сфері безпеки.

«Будь-яка політична риторика про зворотне, будь-які розмови про відмову від наших зобов’язань повинні сприйматися по обидві сторони Тихого океану з певною часткою скепсису», – заявили сенатори в статті, опублікованій південнокорейською газетою Joongаng Daily, що видається англійською та корейською мовами.

У своїй статті сенатори не згадують Трампа на ім’я, але посилаються на кандидатів у президенти, які говорять «про занепад американського лідерства і вважають, що нам потрібно провести переговори про укладення більш вигідних угод з нашими партнерами і союзниками».

«Найбільша помилка»

Раніше Трамп критикував Японію і Південну Корею за те, що вони дуже мало дають Вашингтону в обмін на розміщення 50 тисяч американських солдатів у Японії і 28,5 тисяч – у Південній Кореї для підтримання миру і безпеки.

Трамп пригрозив, що якщо Токіо і Сеул відмовляться збільшити компенсацію Вашингтону за його зусилля в сфері безпеки, то він, можливо, виведе американські війська з регіону і дозволить своїм тихоокеанським союзникам обзавестися власною ядерною зброєю з метою стримування.

Позиція Трампа викликала різке неприйняття у багатьох в Азії. На їхню думку, подібні радикальні зміни суттєво підірвуть довіру до США, можуть призвести до гонки ядерних озброєнь в Азії і пошкодити міжнародним зусиллям з чинення тиску на Північну Корею, з тим, щоб вона відмовилася від розробок ядерної зброї.

Маккейн і Менендес засудили критику Трампа, назвавши її «найбільшою помилкою і найглибшим нерозумінням цінностей наших азійських альянсів».

Система ПРО THAAD

Сенатори відзначили активізацію військової співпраці між Сеулом і Вашингтоном після четвертого ядерного випробування і запуску ракети дальнього радіусу дії, вироблених Пхеньяном раніше в цьому році.

Нещодавно США і Південна Корея погодилися розмістити на Корейському півострові протиракетний комплекс для висотного заатмосферного перехоплення (THAAD), незважаючи на опозицію з боку Китаю.

Китай бачить у розгортанні системи THAAD елемент нарощування військового потенціалу США в Азії і стурбований тим, що потужні радарні системи можуть використовуватися для проникнення на китайську територію.

Система THAAD також викликала протести корейців, які проживають поблизу передбачуваних місць розміщення протиракетної системи і стурбованих потенційними загрозами здоров’ю та безпеці.

Маккейн і Менендес, що представляють обидві провідні американські партії, дали зрозуміти, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах в листопаді, США продовжать роботу з країнами Азії, і їх альянс з Південною Кореєю «ніколи не похитнеться».

Маккейн і Трамп

Хоча Маккейн підтримав кандидатуру Трампа, він стане одним з багатьох впливових республіканців, яких не буде на з’їзді партії, який проходить цього тижня в Клівленді. Сенатор від Аризони домагається свого переобрання і заявив, що він повинен знаходитися поруч зі своїм будинком, щоб вести кампанію напередодні праймеріз, які пройдуть в його штаті в серпні.

Торік Трамп заявив, що не вважає Маккейна героєм В’єтнамської війни, незважаючи на те, що колишній пілот ВМС США був збитий військами Північного В’єтнаму, потрапив в полон і відчув на собі тортури протягом шести років.

«Він вважається героєм війни, тому що був захоплений в полон. Мені подобаються люди, яких не захоплювали», – заявив Трамп в минулому році.

Дивіться також: Ось як впливають українці на вибори у США

XS
SM
MD
LG