Спеціальні потреби

Керрі закликав до «дипломатичного вирішення» суперечок у Південно-Китайському морі


Джон Керрі в Пекіні
Джон Керрі в Пекіні

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати закликають Китай і його сусідів Азійсько-Тихоокеанському регіону «знайти дипломатичне вирішення» територіальних суперечок у Південно-Китайському морі.

Керрі сказав про це в понеділок на відкритті восьмого щорічного Стратегічного і економічного діалогу США і Китаю в Пекіні.

Його коментар стосувався дедалі більшої в регіоні стурбованості з приводу агресивного будівництва китайських військових об’єктів на незаселених островах і рифах в Південно-Китайському морі, на які також претендують Тайвань, В’єтнам, Філіппіни, Бруней і Індонезія.

Щорічний обсяг торгівлі, що проходить через Південно-Китайське море, оцінюється приблизно в 5 трильйонів доларів. Крім того, припускають, що під ним приховані значні поклади нафти і газу.

Розпізнавальна зона ППО

Надходять повідомлення, що Пекін, обурений польотами американських розвідувальних літаків над цим регіоном, розглядає можливість створення пізнавальної зони ППО над Південно-Китайським морем. Режим передбачає вимогу до всіх літаків, що входять у цю зону, реєструвати свій політ у китайських органів влади.

Виступаючи в неділю в Монголії, Керрі заявив, що такий крок стане «провокаційним і дестабілізуючим актом».

Виступаючи на відкритті діалогу, Керрі особливо відзначив «нові віхи в співробітництві» між Пекіном і Вашингтоном з низки питань, включаючи зміни клімату, глобальні надзвичайні ситуації в сфері охорони здоров’я і протидія поширенню ядерної зброї, в тому числі недавнє посилення санкцій проти Північної Кореї у зв’язку з її ядерною програмою.

«Вкрай важливо продовжувати чинити тиск на Північну Корею, домагаючись припинення будь-яких дій, що загрожують її сусідам, миру і безпеці в регіоні», – сказав глава американської дипломатії.

Залагодження розбіжностей

У своєму виступі голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що США і Китай повинні залагоджувати наявні розбіжності «прагматичним і конструктивним чином».

У той час як Керрі і Сі Цзіньпін зосередилися на зовнішньополітичних питаннях, міністр фінансів США Джейкоб Лью закликав Пекін обмежити надмірну промислову потужність Китаю, особливо в тому, що стосується виробництва сталі та алюмінію, оскільки це «викликає перекоси і шкодить глобальним ринкам».

У своєму виступі Лью також дав високу оцінку «активної співпраці» двох країн в боротьбі зі змінами клімату.

До порядку денного дводенного форуму включено цілий ряд питань дипломатичного і економічного характеру, одним з яких є кібербезпека.

У минулому році Сі Цзіньпін і президент США Барак Обама підписали угоду, відповідно до якої уряди двох країн не будуть займатися або свідомо підтримувати кібершпіонаж на користь компаній іншого боку.


Інститут Понемона в минулому році провів дослідження, в якому оцінив вплив кіберзлочинності більш ніж на 250 організацій. Автори дослідження дійшли висновку, що щорічні витрати на боротьбу з кіберзлочинністю перевищують 7 мільйонів доларів.

Дивіться також: Україну у час війни може примирити спільна культурна спадщина - директор музею Євромайдану

Україну у час війни може примирити спільна культурна спадщина - директор музею Євромайдану. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

XS
SM
MD
LG