Спеціальні потреби

Деймон Вілсон: Скасування політреформи підриває основи демократії


Парламентська Асамблея Ради Європи схвалила резолюцію щодо України. Оглядачі вже назвали її однією з найжорсткіших, особливо у частині аналізу функціонування демократичних інституцій України.

ПАРЄ висловила занепокоєння через повідомлення про утиски основних демократичних свобод та обмеження свободи ЗМІ. Європейські парламентарі визнали факти тиску на громадянське суспільство України з боку СБУ.

Мейліс Репс, доповідач з питань України, також висловила сумнів у законності майбутніх місцевих виборів. Крім того, ПАРЄ звернулася до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду щодо скасування політреформи.

"Підриванням основ демократії" назвав останнє рішення Конституційного суду України колишній американський високопосадовець, а тепер віце-президент Атлантичної Ради США Деймон Вілсон:

«Я бачу зараз реальну небезпеку. Будь-яка демократія повинна мати систему стримування та противаг. Не можна очікувати, що демократичні інституції будуть сильними та дієвими без їх вдосконалення. Останнє рішення Конституційного суду відкидає Україну у минуле і підриває основи цієї системи стримування та противаг. І це важка ноша для президента Януковича, оскільки він, звичайно, матиме контроль. Він може спрямувати країну або в авторитарне майбутнє, або може сказати, ні, це не той спадок, який я хочу залишити по собі. Але якщо проаналізувати деталі політичного процесу, то він не виглядає добре і українська політика погано пахне.

Рішення Конституційного суду відкриває шлях для Віктора Януковича при бажанні використати нові можливості, щоб збільшити свою владу та вплив і повернути у зворотному напрямку розвиток української демократії».

Деймон Вілсон додав, що Віктор Янукович ще має шанс пояснити як громадянам України, так і міжнародній спільноті свою позицію і чітко заявити, що він не має наміру узурпувати владу. У протилежному випадку перспективи демократичного розвитку в Україні будуть дуже примарними.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG