Спеціальні потреби

Росія розраховує на повстання проти Порошенка восени - експерт


Зупинити Путіна можна лише позбувшись його - американський експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Зупинити Путіна можна лише позбувшись його - американський експерт

У прогнозах щодо України експерти переконані - вже зараз Путін поступово перетворює Донбас на нове Придністров‘я, і на цьому він навряд чи зупиниться. Один із найбільш песимістичних серед них президент Інституту економічного аналізу і колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

"Ситуація загострюється з довгостроковою метою проведення якомога більш тривалої війни, яку ми називаємо гібридною. В її рамках передбачається виснаження українських військових частин на півдні, і виснаження одночасно всього українського суспільства. У комбінації з проведенням масованої інформаційної, дезінформаційної, пропагандистської війни – буде здійснено спробу доведення української економіки до колапсу", - пояснює Ілларіонов.

На думку Андрія Іларіонова, і новообраний президент, і самі українці мають якомога швидше прокинутися. Оскільки нині ідеться про існування України взагалі.

"Українці, як мені здається, досі цього не розуміли. Багато з них сподівалися, навіть після втрати Криму – мовляв Крим забрали, ну і нічого. Чи думали, що ідуть бої в Донецькій і Луганській областях і на цьому все закінчиться. Нажаль, не закінчиться. Для Путіна це екзистенційне питання. І ця проблема вирішиться лише коли якась зі сторін переможе", - попереджає Ілларіонов.


Директор Джеймстаунівської фундації (Jamestown Foundation) Ґлен Говард каже, що Україна зіштовхнулась із новим видом війни, який у 90-х був вперше використаний у Чечні, Сербії і зовсім недавно - в Сирії.

"Це нетрадиційна війна, з партизанською активністю, з використанням місцевого населення для прикриття бойовиків, по суті використання місцевих жителів проти власної ж української армії. Зрозуміло, що українським військовим дуже важко – у них просто немає напрацьованого методу – як воювати в подібній ситуації", - каже Говард.

Саме браком бойового досвіду аналітик пояснює великі втрати, які зазнала українська армія за час конфлікту. Хоча і підкреслює, що після останніх боїв у Маріуполі помітно – українські військові поступово адаптуються і набирають кращої форми.

"Це дуже важливо, адже ще тиждень тому я би сказав, що росіяни хочуть взяти паузу, але зараз я бачу, що Росія не збирається заспокоюватися. Думаю, восени вони однозначно посилять тиск. Вони сподіваються, що економічні реформи розчарують українців і думають, що українці піднімуться проти нового уряду. По суті, Росія хоче ще однієї жовтневої революції, яка послабила б владу Києва", - твердить експерт.

Ґлен Говард переконаний, розчарування українців у новій владі може бути сильним, але він сподівається, що людям вистачить мудрості аби до кінця стояти за єдність країни. Його колега аналітик Януш Бугайські втім додає, що стабільність і єдність прийде в Україну лише за умови, що Володимир Путін піде в політичне забуття.

"Зараз головне питання в тому - чи можемо ми взагалі змінити поведінку Росії? Змінити вчинки і амбіції Путіна? В Україні, на Кавказі, в Центральній Азії, Балтиці і так далі. Я особисто думаю, що це неможливо. Його можна інколи приструнити, часами покарати, але взагалі-то є лише один рецепт як зупинити план Путіна – і це – позбутися самого Путіна", - говорить Бугайські.

Януш Бугайскі стверджує, що поки Володимир Путін не буде заміщений більш демократичним лідером або нейтральною фігурою, від тиску Кремля роками потерпатимуть цілі регіони. Він переконує: усувати Путіна нині необхідно навіть, якщо від цього розпадеться сама Росія.

Дивіться також : США готуватимуть українських військових, нададуть допомогу - Нуланд
США готуватимуть українських військових, нададуть допомогу - Нуланд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG