Спеціальні потреби

Світ відреагував на російське вторгнення в Україну


Лідери Заходу засуджують Росію, наступний крок - нові санкції
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Mobil-mobil terkubur salju di Union City, New Jersey, di seberang Sungai Hudson dari Midtown Manhattan, setelah badai salju terbesar kedua dalam sejarah New York.

Європа готова посилити тиск на Росію. У цьому запевняють міністри закордонних справ ЄС. Тим часом Москва, продовжуючи військовий конфлікт в Україні, відкидає всі звинувачення на свою адресу.

НАТО визнає причетність Росії до військового конфлікту в Україні, утім терміну «вторгнення» поки не використовує. Генсек альянсу після засідання комісії «Україна – НАТО» назвав поведінку Росії порушенням укранської територіальної цілісності та суверенітету.

«Незважаючи на порожні заперечення Москви, зараз чітко видно, що російські війська та техніка нелегально перетнули кордон східної та південно-східної України. Це не є окрема операція, а частина небезпечної схеми, що впродовж багатьох місяців дестабілізує Україну як суверенну націю», - сказав Андрерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО

Напередодні під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН, в бік Росії звучало чимало критики. Зокрема, з боку представниці США.

«Щоразу Росія приходить на засідання ООН, щоб розповісти про все, крім кравди. Вона маніпулює, відкрито бреше і збиває з пантелику. Ми навчились оцінювати Росію за її діями, а не словами», - сказала Саманта Пауерс.

Із засудженням до позиції Сполучених Штатів приєдналось чимало країн світу. Серед них – Австралія та Японія.

Джулі Бішоп, міністр закордонних справ Австралії зауважує, що Росія не вперше окуповує чужу територію.

«Австралія приєдналась до інших країн в ООН, які засуджують вторгнення в Україну, що порушує український суверенітет. Росія не вперше вдається до цього», - сказала пані Бішоп.

«Ми серйозно стурбовані ситуацією, багато розвідувальних служб підтверджують, що російські війська увійшли в Україну. Такі дії є грубим порушенням суверенітету України і ми не можемо цього допустити», - каже головний прес-секретар кабінету міністрів Японії Йошіхіде Суга.

Уряди Австралії та Японії заявляють, що зараз обговорюються подальші кроки, як реагувати на дії Росії. Це ж саме питання – на порядку денному у Мілані на зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу.

Путіна переможуть не санкції, а солдатські матері - Андерс Аслунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Перед початком зустрічі у Мілані, глава МЗС Голландії Франс Тіммерманс сказав:

«Посилення санкцій можливе. Ми бачимо, що попередні санкції впливають на російську економіку і на суспільство. Це помітно. Але вони також впливають на нас. Лише санкції – це не рішення. Треба знайти дипломатичний вихід».

А глава міністерства закордонних справ Польщі- країни, що не на жарт стурбована російською агресією, не поділяє оптимізму щодо намірів європейців зупинити Путіна дипломатичним шляхом.

«Я сподіваюсь почути від верховного представника із зовнішніх справ, від членів ЄС, від президента Італії, які намагаються бути посередниками у цій кризі, їх ідеї, як зупинити Путіна від подальшого наступу, і зберегти Україну такою, якою вона є», - заявив Радослав Сікорські.

Напередодні НАТО опублікувало супутникові фото-докази переміщення російських військових на території України. Утім Росія продовжує заперечувати свою участь у конфлікті. «Були повідомлення про те, що є фотографії з космосу, які показують рух російського війська. Виявилось, що це були комп’ютерні ігри», - заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Міжнародна спільнота обіцяє тиснути на Росію і готується до саміту НАТО, на якому питання конфлікту на сході України має бути домінуючим.

Дивіться також: Як Росія обдурила Захід

Росія обдурила Захід - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG