Спеціальні потреби

США має щонайшвидше озброїти Україну (світова преса)


Світові ЗМІ продовжують обговорювати військові дії на сході України і, зокрема, те, що Сполученим Штатам варто щонайшвидше озброїти Україну. Інші видання обговорюють те, що Україна є ключовою країною для безпеки держав Вишеградської групи і постійна підтримка проєвропейського київського уряду має бути для них пріоритетом.

Журнал країн Вишеградської групи Visegrad Insight опублікував статтю під назвою «Україна проголосувала, і що?». Хоча новообраний уряд України буде більш легітимним, ніж минулий, його здатність і прагнення проводити реформи ще належить побачити, йдеться в публікцаії. Три експерти з Вишеградських країн розповіли журналу про своє бачення майбутнього України, а також про те, чим саме Європа, на їхню думку, може допомогти Києву.

Один із аналітиків пише, що Москва хоче знизити свої витрати на «українську операцію». Сьогодні Росія більше використовує дипломатію, сподіваючись, що переговори за участю ЄС допоможуть їм досягти, зокрема, зняття санкцій. Сусідні з Україною держави, особливо, Польща мали б забезпечити те, що Україна буде залишатися на порядку денному європейських інституцій і надалі.

Інший експерт пише, що найправильнішим для ЄС було б зосередитися на принципах, не особистостях. Європа має підтримувати будь-яку партію та уряд, який готовий боротися з корупцією в Україні та здійснювати необхідні реформи. Наголошувати на проблемах, а не на партіях, є найкращим способом для Європейського союзу відновити довіру українських громадян.

А третій експерт зазначає, що в інтересах безпеки країн Вишеградської групи є уникнути краху української держави. Зокрема, це має розуміти Угорщина і поставляти в Україну стільки природного газу, скільки можливо шляхом зворотного потоку.

Американський журнал Newsweek пише, що сьогодні загальне переконання всіх сторін полягає у тому, що крихке перемир’я в Україні незабаром перетвориться у конфлікт, який затягне у себе сусідні країни, якщо не весь світ.

Російський президент вклав багато в анексію Криму, однак, через дію санкцій втратив ще більше, тому він не збирається здаватися, пише видання. Скоріш за все, він намагатиметься захопити ще більше української території, зокрема на півдні, щоб отримати сухопутне сполучення між Росією та Кримом. Українці готові захищатися й надалі, але вони не можуть змагатися з російською армією. Якщо серйозна битва почнеться, Україну охопить хаос, пише видання, що могло бути ціллю Путіна весь цей час. Чим більш хаотичною виглядає ситуація в Україні, тим легше Москві заявити, що вона має втрутитися, щоб, мовляв, захистити російських громадян у регіоні.

Американська газета USA Today пише, що час для озброєння України Сполученими Штатами минає. Новообраний Конгрес США має лише декілька тижнів, щоб зробити це до початку зимових канікул. Крім того, існує велика ймовірність, що питання закордонної політики (зокрема й України), взагалі не будуть розглянуті через внутрішні актуальні проблеми. Якщо США не встигне озброїти Україну, це стане щонайменше геополітичною перемогою для Росії та оперативною поразкою прозахідного київського уряду.

Міжнародний сайт новин International Business Times пише, посилаючись на останню зустріч «Групи двадцяти», що поверхневе ставлення до Путіна з боку західних лідерів не зупинить російської агресії. Автор статті запитує, якщо вже Путіна запросили, то навіщо було його лаяти? Справа у тому, що це стало дешевим способом для нього підтримати свою популярність у Росії в часи, коли інших засобів для цього він не має. Західні лідери можуть продовжувати називати його різними іменами, але вони можуть і розробити ефективну політику для зупинення його агресії в Україні. Зокрема, варто запровадити більше санкцій, а також використовувати дипломатичні переговори, на яких Росії можна пояснити, як її справи покращаться, якщо Путін припинить підтримувати сепаратистів на Донбасі, евакуює звідти свої війська та зброю, а також дозволить силам ООН моніторити територію до відновлення спокою.

Як пише англомовна сторінка Інформаційного порталу Харківської правозахисної групи «Права людини в Україні», деякі німецькі медіа допомагають Путіну розповсюджувати кремлівській виклад «фактів». За словами автора статті, єдине інтерв’ю, яке Путін дав західному ЗМІ (німецькому телеканалу ARD для програми Tagesschau), легко дозволило йому ввести в оману як російських, так і західних глядачів. Журналіст Губерт Зайпел не зупинив Путіна навіть тоді, коли той відверто брехав.

Наприклад, російський президент сказав, що в Україні 21 лютого мав місце «державний заколот», а адміністрацію президента і парламент «захопили». Крім того, він знову порівнював Крим із Косовом, аргументи, які вже різні експерти визнали безпідставними, пише видання.

Німецькі видання критично оцінили це інтерв’ю, що є корисним поштовхом для дискусій на німецькому медіа-просторі щодо висвітлення подій в Україні. Однак для Росії це стало ще одним приводом презентувати перекручені аргументи і виправдовувати агресію Росії проти України. Незважаючи на те, які наслідки б мали незручні запитання для Путіна під час інтерв’ю, їх повна відсутність є ганьбою, пише автор статті на англомовній сторінці Інформаційного порталу Харківської правозахисної групи.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG