Спеціальні потреби

Київ тисне на Крим, поки увага Путіна зосереджена на Туреччині (світова преса)


Крим
Крим

«Українські та кримськотатарські активісти мають погодитись з ремонтними роботами перед тим, як лінії електропередач будуть відновлені» – «БіБіСі»

Світова преса активно пише про енергетичну блокаду Криму, а також російські дії у відповідь – як-то припинення постачання газу та вугілля Україні. Київ, за словами очільників уряду, постав перед серйозними енергетичними проблема на початку зимового періоду через брак вугілля. Також є публікації про рішення України посилити контроль над усіма іноземними чартерними компаніями, які здійснюють польоти до України. Причина – міркування безпеки.

Сайт «Бі-Бі-Сі» пише про те, як оцінює енергетичну блокаду Криму Росія. У статі цитують російського прем’єра Дмитра Медведєва, який назвав блокаду «саботажем» і звинуватив Україну в тому, що вона «прагне досягти цілей, які практично є терористичними».

У статі зазначається, що два мільйони жителів Криму потерпають без світла після того, як лінії електропередачі були зруйновані 22 листопада, і вину покладають на «антиросійських активістів».

Українські та кримськотатарські активісти мають погодитись з ремонтними роботами перед тим, як ці лінії будуть відновлені.

Російські сили анексували Крим, забравши його в України у березні 2014 року, нагадує стаття.

«Бі-Бі-Сі» цитує Медведєва, який заявив, що Крим «залишений без світла в результаті, фактично, енергетичних маніпуляцій, дій української влади. І, з юридичної точки зору, те, що вчинено, є актом саботажу, скажемо так, руйнацією промислових потужностей…»

За словами російського прем’єра, Росія пришвидшила будівництво енергетичного мосту з Краснодара до Криму.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин сказав, що Україна задовольнить 20 відсотків потреб Криму в електроенергії після ремонту лінії Каховка-Титан.

Але, сказав Демчишин, це може статися лише після того, як на ремонт погодяться активісти, додавши, що Київ звернувся вже до них за дозволом.

«Бі-Бі-Сі» нагадує, що лише 30 відсотків електроенергії в Криму виробляється на місці, а решта постачається з України.

«Припинення постачання вугілля посилює тертя між Росією та Україною» – це заголовок статті в брюссельському виданні Politico.

Видання вважає, що Україна зайняла «більш агресивну позицію стосовно Криму» в той час, як Туреччина відволікла увагу Росії.

Стаття нагадує, що наприкінці минулого тижня Росія призупинила поставки вугілля Україні, що є одним з кроків, до яких вдаються дві країни після початку енергетичної блокади Криму.

Український прем’єр Арсеній Яценюк змушений був визнати, пише видання, що тепер вже Україна опинилася перед можливістю проблем зі світлом на тлі браку вугілля.

«За інформації, яку я маю, чітко видно: немає достатньо запасів вугілля», – заявив Яценюк, додавши, що мають бути вжиті надзвичайні заходи з тим, аби пройти складний зимовий період.

Припинення поставок вугілля відбулося після призупинення постачань газу з Росії, а також закриття Києвом авіапростору України для російської авіації та посилення Києвом блокади Криму.

«Є попереджувальні сигнали з Москви, що вона може запровадити нові ембарго проти України, якщо та посилить економічні зв’язки з ЄС наступного року», – пише видання, маючи на увазі глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка має запрацювати з нового року.

Чільний урядовий представник сказав виданню, що Київ не поспішає з ремонтом ліній електропередачі на Крим через те, що увага російського президента Володимира Путіна нині зосереджена на ескалації з Туреччиною, і ця ескалація посилюється після збиття турецькими літаками російського бомбардувальника.

Агенство Reuters пише, що Україна посилює контроль за чартерними авіаційними польотами.

Міністерство інфраструктури України повідомило, що Київ посилює контроль за іноземними чартерними компаніями через міркування безпеки.

«Державна авіаційна служба України тимчасово запровадила спеціальні правила контролю за чартерними польотами літаків з неукраїнською реєстрацією», – цитує агентство заяву Державної авіаційної служби.

Днями Київ заборонив російським авіакомпаніям використовувати український авіаційний простір – навіть для транзиту, посилаючись знову на міркування безпеки.

У жовтні Україна та Росія припинили авіасполучення між своїми містами на тлі обміну обмежувальними заходами через підтримку Москвою проросійських сепаратистів на сході України.

Передрук з "Радіо Свобода"


Дивіться також («Голос Америки»): Антиросійські настрої у Туреччині посилились після анексії Криму і нікуди не зникли - експерт

Антиросійські настрої у Туреччині посилились після анексії Криму і нікуди не зникли - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

XS
SM
MD
LG