Спеціальні потреби

У США пояснили, що змінила поправка щодо "Азову"


Поправка Конгресу по "Азову" не вплине на надання Україні зброї - конгресмен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Поправка Конгресу по "Азову" не вплине на надання Україні зброї - конгресмен. Відео

У четвер в Сенаті очікується голосування Закону про бюджет на національну оборону на 2016-ий рік, який містить 300 мільйонів доларів військової допомоги Україні. Цей законопроект вже був проголосований у Палаті представників і в кінці тижня може лягти на стіл Президента на підпис.

Демократ Брендан Бойл представляє Філадельфію, де проживає велика українська громада. Він розповів, що знав про поправку щодо заборони тренувати на американські гроші б-н «Азов» та постачати Україні РПГ в законопроекті про бюджет Пентагону заздалегідь.

Чесно кажучи, ніхто з моїх колег про це навіть не говорить. Це не буде мати будь-якого впливу на перспективи України отримати зброю або економічну допомогу.
Брендан Бойл, конгресмен США

«Мене не було в залі, коли голосували. Я був в іншій кімнаті і працював над іншим законом. Це було не персональне голосування. Ми зазвичай переглядаємо перед голосуванням, за що саме будуть голосувати. Не було сумнівів, що ця поправка буде підтримана одноголосно. Її ідея - переконатися, що ми не спонсоруємо групи, які будь-яким чином пов'язані з нео-нацистами», -сказав він.

Однак, на військову підтримку США України ця історія, на його думку, не вплине:

«Чесно кажучи, ніхто з моїх колег про це навіть не говорить. Це не буде мати будь-якого впливу на перспективи України отримати зброю або економічну допомогу. Я особисто приділяю багато часу тому, щоб переконатися, що Україна, де через дії Володимира Путіна і його російських прихильників загинуло більше 6000 чоловік, отримала допомогу фінансами і озброєнням. Я є співавтором законопроекту, який спрямований саме на це».

У поправці про батальйон «Азов» багато побачили роботу лобістів, які діють або в інтересах Росії, або - опозиції в Україні. Бойл в цьому не впевнений. Каже, що до нього особисто російські лобісти ніколи не зверталися. Чи заважає Україні той факт, що український уряд не найняв лобістів у Вашингтоні, а на сьогодні навіть не має Посла в американській столиці?

Ми вже залучені в українські питання і добре в них розбираємося. Я більше спираюся на інформацію від своїх виборців українського походження, у яких родичі живуть в Україні, і на мас-медіа. На мене і на багатьох інших конгресменів лобісти не впливають.
Брендан Бойл, конгресмен США

«Я дуже ціную мої стосунки у Філадельфії і в окрузі Монтгомері з американцями українського походження, які завжди підтримують зі мною зв'язок. Я сам шукаю інформацію і аналізую, що відбувається в Україні.

У мене є помічник, який займається виключно питаннями України та Східної Європи. Лобісти, можливо, можуть вплинути на інших, але, навряд чи, - на мій офіс.

Ми вже залучені в українські питання і добре в них розбираємося. Я більше спираюся на інформацію від своїх виборців українського походження, у яких родичі живуть в Україні, і на мас-медіа. Не хочу пошкодити індустрії лобізму, але на мене і на багатьох інших конгресменів вони не впливають. Вони більше впливають на конгресменів, які взагалі Україна не займаються».

Серед ініціатив, які просуває Бойл, - військова допомога Україні та звільнення українського пілота Надії Савченко, яка вже рік перебуває у російській в'язниці.

«Я уважно стежив за її голодуванням. Я згадував її ім'я під час дебатів у Палати представників, і в інших ситуаціях в Конгресі. Дуже важливо, щоб ми пам'ятали про боротьбу за свободу і права людини в Україні», - розповів конгресмен «Голосу Америки».

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG