субота, 28 травня 2016

  Актуально / Україна

  Серед спостерігачів на виборах буде чимало представників української діаспори

  Українці діаспори складатимуть майже чверть усіх міжнародних спостерігачів.

  Серед спостерігачів на виборах буде чимало представників української діаспориi
  X
  21.05.2014
  Українці діаспори складатимуть майже чверть усіх міжнародних спостерігачів.
  Голова місії спостерігачів Світового конгресу українців Богдан Футей

  Матеріали за темою

  Чи зможе Порошенко подолати сам себе? (Світова преса)

  Оглядачі інформують також про широкі дискусії в Європі щодо можливих реакції ЄС на агресивну політику Росії проти України.

  Відео «Вашингтон Пост» закликає до секторальних санкцій, а «Нью-Йорк Таймс» вражений подвигом українців

  Огляд американської преси – газет «Вашингтон Пост», «Нью-Йорк Таймс», «Лос Анджелес Таймс» та журналу «Світові справи».

  Відео Очікування від нового глави Європарламенту

  Поляки сподіваються, що новий Європарламент загасить конфлікт в Україні, для них українська стабільність – це безпека кордонів.

  Частина допомоги НАТО вже на українському кордоні – Парубій

  «Шоломи, бронежилети, прилади нічного бачення, матеріали для надання медичної допомоги та інше обладнання нелетальної дії від країн НАТО частково вже перебуває на українському кордоні.

  Відео Російські ЗМІ стали «помічниками терористів»?

  У світі існує дві України. Одна з них – держава, яка переживає складні часи боротьби з зовнішніми і внутрішніми ворогами. Другу Україну створили російські ЗМІ, підконтрольні президентові Путіну.
  Виборча кампанія в Україні проходить спокійно і без втручання влади. Такий висновок сьогодні (в середу) оприлюднили міжнародні спостерігачі від українських організацій Сполучених Штатів та Канади. Українська діаспора традиційно активно відгукнулася на заклик взяти участь у спостереженні за виборами президента.
   
  Виборча кампанія в Україні до сьогодні проходить спокійно і без порушень – уряд не втручається у перебіг кампанії, кажуть спостерігачі від організацій української діаспори.
   
  Говорить голова місії спостерігачів Світового конгресу українців Богдан Футей:
   
  «У нас не склалося враження, що влада якимось чином використовує адміністративний ресурс або пробує підкупити виборців у ході цієї виборчої кампанії. Ми бачимо зусилля уряду, щоб якомога більша кількість громадян взяли участь в голосуванні. Для цього існують певні перешкоди, які у двох областях створюють не уряд, а сепаратисти, або як їх ще називають – терористи. Ґрунтуючись на наших спостереженнях, ми робимо висновок про відсутність дій влади, спрямованих на спотворення результату волевиявлення громадян. Можливо, ці вибори не настільки гучні, як попередні. Якщо ми отримаємо такі ж звіти від спостерігачів і в день голосування, ми зможемо назвати ці вибори прозорими і такими, що відповідають міжнародним стандартам».
   
  Українці діаспори складатимуть майже чверть усіх міжнародних спостерігачів, які стежать за ходом виборчої кампанії та голосуванням.
   
  Петро Штик, заступник президента СКУ, говорить:
   
  «Світовий конгрес українців дуже гордий, що ми маємо таку велику кількість – 236 спостерігачів, яких зареєстрували на цих виборах. Ми також горді, що наші спостерігачі – це добровольці і волонтери, які самі забезпечують свій приїзд в Україну і своїми коштами покривають всі витрати, які пов’язані із нашою місією. Це унікальний показник того, що наші спостерігачі та діаспора переживають за демократичний процес в Україні».
   
  Крім активності спостерігачі від організацій українців США і Канади ще й демонструють найкращу підготовку.
   
  Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради, каже:
   
  «В минулому, коли було багато фактів порушень саме місія міжнародних спостерігачів від українських організацій діаспори (УККА, СКУ) була особливо велика. Вони знають українську реальність, знають українську мову, часто тут бувають і тому краще орієнтуються, ніж спостерігачі від інших авторитетних організацій, яким інколи тяжче зануритися в нашу дійсність».
   
  Щоправда, цього разу міжнародних спостерігачів практично не буде на сході країни. Уряди США і Канади рекомендували своїм громадянам утриматися від поїздок у небезпечні регіони.
   
  Саме цей бік справи підкреслює Богдан Футей:
   
  «Більше половини наших спостерігачів хотіли б поїхати до Донецька і до Луганська. Бо саме там відбувається багато подій. На жаль, так склалося, що є така пересторога, і ми не хочемо на себе брати таку відповідальність, щоб пізніше ми мали проблеми із батьками і матерями цих людей, які сюди приїзжають».
   
  Втім, якщо президента не оберуть з першої спроби, спостерігачі повернуться на другий тур голосування.
  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Коментарі
       
  Ім’я:: leonid Місто:: Kyiv
  23.05.2014 21:51
  Психологічний портрет Тимошенкоко продовжив цю традицію:
  http://zemlj.blogspot.com/2014/05/blog-post.html
  Там же і психологічний портрет Порошенкоко


  Ім’я:: свят Місто:: київ
  22.05.2014 15:52
  перепона на шляху до вільних виборів в україні тільки одна це оскаженіла росія з її параноїком.

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  27.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.