Спеціальні потреби

ФБР і Молдова викрили спроби продажу радіоактивних елементів


Штаб-квартира ФБР у Вашингтоні
Штаб-квартира ФБР у Вашингтоні

Як стверджує інформагенція Associated Press, деякі учасники чорного ринку в Молдові пов'язані з російськими спецслужбами.

За останні п'ять років Федеральне бюро розслідувань США спільно з владою Молдови викрили чотири спроби продажу радіоактивних матеріалів, придатних для створення «брудної бомби». Злочинні угруповання, що імовірно мали зв'язки в Росії, намагалися продати радіоактивні елементи екстремістам на Близькому Сході.

Про це повідомляє інформаційне агентство Associated Press.

За повідомленням інформагентства, останній відомий випадок мав місце в лютому цього року, коли контрабандист намагався продати велику партію смертельно небезпечного цезію і цілеспрямовано шукав покупця з угрупування «Ісламська держава».

Цього обсягу цезію було б достатньо для створення радіоактивного забруднення в кількох міських кварталах.

У повідомленні інформагентства говориться, що злочинні організації, деякі з яких пов'язані з ФСБ Росії, діють на процвітаючому чорному ринку в Молдові.

Успіх правоохоронних операцій, однак, був підірваний дивними обставинами: ватажкам вдалося уникнути відповідальності, а заарештованим членам банд - уникнути тривалих тюремних ув'язнень. Як з'ясували в АР, деякі з них незабаром повернулися до контрабанди ядерних матеріалів.

Поліція і судові власті Молдови поділилися з АР матеріалами слідства, з тим щоб показати, наскільки небезпечним став чорний ринок ядерних матеріалів.

За їх словами, погіршення відносин між Росією і Заходом означає, що тепер стало складніше отримати інформацію про можливі спроби контрабандистів вивезти з Росії партії її величезних запасів радіоактивних матеріалів.

Скільки з них вже потрапило на чорний ринок - невідомо.

Дивіться також: США відкрили свій ринок для низки українських товарів

Магазини США пропонуватимуть більше українських товарів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

XS
SM
MD
LG