Спеціальні потреби

Ексклюзив! Російський опозиціонер у США: Жодних зустрічей з урядовцями! Я приїхав на запрошення діаспори


Саме зараз у Росії найнебезпечніше, але ховатись не можна - Ілля Яшин у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Саме зараз у Росії найнебезпечніше, але ховатись не можна - Ілля Яшин у США. Відео

У Вашингтоні пройшла презентація двох незалежно підготовлених доповідей на спільну тему - участь російських військових у конфлікті в Україні. Атлантична рада представила власне дослідження, яке базується на загальнодоступній інформації в Інтернеті про рух російської техніки з тренувальних таборів в Україні. Фонд «Вільна Росія» представила переклад доповіді Бориса Нємцова «Путін. Війна» на англійську, на презентацію якого приїхав російський опозиціонер та один з авторів доповіді Ілля Яшин.

У день презентації доповіді у Вашингтоні президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким відніс до державної таємниці всі відомості Міноборони про загиблих - не лише під час війни, але й мирний час. Про це на час інтерв’ю, яке було записано напередодні ввечері, Яшин знати не міг. Зате, зійшовши з трапа літака, він дізнався про підозру на отруєння його колеги Володимира Кара-Мурзи. Яшин каже, що попри тиск режиму, опозиція в Росії витримає.

Дуже важливо зараз не ховатися, не розбігатися, а продовжувати свою боротьбу
Ілля Яшин, російський опозиціонер

«Ясна річ, що всі ми повинні тверезо оцінювати свої ризики, дуже акуратно, що називається, озиратися по сторонах, але в теж час ми розуміємо, що увесь цей тиск - і вбивство Нємцова, і отруєння Кара-Мурзи, і затримання, і арешти, і кримінальні справи - все це робиться для того, щоб знищити рух за демократичні реформи в Росії. І дуже важливо зараз не ховатися, не розбігатися, а продовжувати свою боротьбу. Тому, закінчивши всі мої заходи в Сполучених Штатах, я сяду на літак і повернуся в Росію і полечу в Кострому, полечу до Челябінська, полечу в Новосибірськ і буду продовжувати цю роботу».

Під час інтерв'ю Ілля Яшин наполегливо підкреслює: зустрічатися з працівниками Державного департаменту, сенаторами та іншими представниками офіційного Вашингтона він не буде. Приїхав він на запрошення російської діаспори.

Каспаров вважає Путіна страшнішим за Еболу та ІДІЛ
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

«У першу чергу, я зацікавлений у зустрічах зі своїми співвітчизниками, які живуть у Вашингтоні або в Нью-Йорку. Я буду зустрічатися з моїми колегами, з американськими студентами, з тими людьми, які прийдуть на відкриту зустріч. Жодних спеціальних зустрічей зі співробітниками Держдепу, уряду США, зустрічей, які б так порадували російську пропаганду, у мене не заплановано», - говорить він.

Жодних спеціальних зустрічей з співробітниками Держдепу, уряду США, зустрічей, які б так порадували російську пропаганду, у мене не заплановано.
Ілля Яшин, російський опозиціонер

Однак, просити грошей на друк та розповсюдження доповіді вони не будуть навіть у російської діаспори:

«Ми дуже делікатно ставимося до фінансування наших проектів. Ми прагнемо, щоб опозицію в Росії фінансувало виключно російське суспільство, бізнесмени, люди виключно в Росії. Будь-які кошти, які до нас надходять із закордону, які нам пропонують з закордону, негайно стають приводом для політичних спекуляцій і пропагандистської атаки на нас. Тому ми принципово не беремо грошей в іноземців. Це фундаментальний принцип російської опозиції. Але якщо хтось із російських громадян, що живуть за кордоном, захочуть перерахувати гроші на рахунки, які ми оприлюднили для друку доповіді, ми, природно, не будемо проти. У цьому немає нічого протизаконного, але ніяких спеціальних звернень ми робити не будемо».

Ціну лікування Росії від імперського синдрому назвав Каспаров. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Переклад різними мовами доповіді Бориса Нємцова «Путін. Війна», каже Яшин, здійснюється виключно силами волонтерів.

«Це приватна ініціатива наших співгромадян, які живуть в різних країнах світу. Я знаю, що доповідь перекладається англійською, українською, мовами країн Балтії, іспанською. Навіть у Мозамбіку з'явилася ініціативна група, яка перекладає її португальською мовою», - говорить він.

Яшин приїхав до Вашингтона з Києва. Каже: не позбавляйте мене віри у те, що російський і український народи колись зможуть відновити дружні відносини:

«Я прошу залишити мені цю надію. Тому що крім неї у мене нічого не залишилося. Ця віра допомагає нам боротися, допомагає нам працювати боротися і жити далі».

Дивіться також: Обама та віце-президент США розійшлись у поглядах на кризу в Україні - експерти

Обама та віце-президент США розійшлись у поглядах на кризу в Україні - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG