середа, 25 травня 2016

  Актуально / Україна

  Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу

  Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливуi
  X
  Тетяна Ворожко
  19.05.2014
  Колишній посол США в НАТО Курт Волкер – про особливості інформаційної кампанії Кремля.
  Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу
  У понеділок Кремль оголосив, що президент Росії Володимир Путін віддав наказ про відведення військ, що знаходяться у Ростовській, Білгородській та Брянських областях, в місця їх постійної дислокації. В Москві це пояснили тим, що весняні маневри завершилися. В НАТО до цієї заяви поставилися скептично.  

  «Я думаю, що це вже третя заява Путіна про відвід військ, але досі ми не бачили жодного відведення. Про це я говорю з розчаруванням, бо відведення російських військ було б першим важливим внеском росіян у деескалацію кризи. Немає жодної причини для росіян скупчувати війська в такій кількості на кордоні з Україною», - заявив під час прес-конференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

   Колишній посол США в НАТО Курт Волкер назвав ці заяви Путіна частиною інформаційної кампанії.

  «Путін веде вдалу інформаційну кампанію. У той час, як він дестабілізує Україну, вже анексував Крим та планує анексувати інші території, він тримає рівень занепокоєння в Європі та США нижче певного рівня. Це утримує їх від серйозної відповіді. Ці сигнали - тактика заспокоєння людей на Заході, поки він  продовжує робити те, що вже робить», - сказав Волкер в інтерв’ю «Голосу Америки».    

  Подібним чином Волкер оцінив і заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про необхідність перегляду відносин між Росією та ЄС і НАТО, зроблену ним під час прес-конференції у Москві.  Під час зустрічі зі своїм словацьким колегою Лавров сказав наступне:  

  «Ці відносини вимагають серйозного переосмислення. Разом з нашими партнерами по ЄС та НАТО ми намагаємося зробити аналіз для того, щоб краще зрозуміти, де ми знаходимося, де наше розуміння співпадає, а де воно відмінне. І що зробити, щоб повернути ці відносини там, де вони були, до цих документів, які є основою співробітництва Росії за НАТО, як також відносин між Європейським Союзом та Росією».

  «Російські заяви робляться виключно з метою впливу. Вони не мають нічого спільного з правдою, поясненням, з реальною метою російської політики. Вони робляться виключно для того, щоб змінити уявлення та поведінку інших. Своєю заявою Лавров намагається вселити в європейцях думку про те, що  вони якимось чином винні у кризі та напруженні між ЄС, НАТО та Росією і тому мають щось робити, аби задовольнити Росію», - пояснює Волкер.  

  У світлі інформаційної війни Волкер вважає мудрим рішенням використовувати для підтримання порядку на Сході України працівників місцевих заводів та шахтарів, які це робиться в Маріуполі.   

  «Росіяни та місцеві сепаратисти не хочуть стріляти по місцевому населенню. Вони раді стріляти по українській службі безпеки та вбити стільки, скільки вони можуть. Вони хотіли б спровокувати конфронтацію з використанням насилля такого роду, але вони не хочуть відкрито боротися з місцевим населенням. Вони ще не вирішили, якою в них буде тактика. Як вони зможуть здобути ці території, коли місцеві робітники та шахтарі відбивають в них захоплені будинки», - говорить він.   

  На думку Волкера, Путін не має чіткої стратегії анексії земель, а бере те, що «погано лежить». У разі  рішучої відсічі чи необхідності заплатити високу ціну, він відступає та посилює тиск на інші території.

  «Я очікую більше нестабільності в Придністров’ї, Південній Осетії. Також Москва використовує російськомовну пропаганду  в країнах Балтії для впливу на російськомовне населення. І вони почали роздавати російські паспорти. І це все вселяє занепокоєння, тому що подібні кроки вони використовують для виправдання російської інтервенції», - вважає колишній посол США в НАТО Курт Волкер.
  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Коментарі
       
  Ім’я:: Виктор Місто:: Херсон
  21.05.2014 10:30
  А что думает этот кадр по поводу той брехливой пропаганды, которая ведется в наших СМИ?
  Там же сплошная брехня и извращение фактов в интересах хунты!


  Ім’я:: Костя Місто:: Донецьк
  20.05.2014 12:21
  Керiвництво Кремля це диктатура в РФ... Чому Свiт визнаэ Путiна? Вiчний призидент Кремля?


  Ім’я:: Віктор Місто:: Київ
  20.05.2014 11:29
  Автор правий, Россія веде заспокійливу риторику виходячи з менталітету Заходу, де довіряють вартості слова політика такого рівня як Путін. А ле захід має діло з професійним КГБістом де про порядність мова ніколи не йшла, особливо коли перед тобою головний ворог СССР( зарез Россії)-США.


  Ім’я:: свят Місто:: київ
  20.05.2014 07:30
  скоро всё кремлёвское враньё обнаружится и россиянами и тогда их ждёт озлобленность и угнетённос


  Ім’я:: Андрей Місто:: Киев
  19.05.2014 23:22
  Интересно, а в международном праве есть ответственность за брехню? Если нет, то пора вводить.

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  24.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.