п'ятниця, 27 листопада 2015

Актуально / Україна

Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу

Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливуi
X
Тетяна Ворожко
19.05.2014
Колишній посол США в НАТО Курт Волкер – про особливості інформаційної кампанії Кремля.
Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу
У понеділок Кремль оголосив, що президент Росії Володимир Путін віддав наказ про відведення військ, що знаходяться у Ростовській, Білгородській та Брянських областях, в місця їх постійної дислокації. В Москві це пояснили тим, що весняні маневри завершилися. В НАТО до цієї заяви поставилися скептично.  

«Я думаю, що це вже третя заява Путіна про відвід військ, але досі ми не бачили жодного відведення. Про це я говорю з розчаруванням, бо відведення російських військ було б першим важливим внеском росіян у деескалацію кризи. Немає жодної причини для росіян скупчувати війська в такій кількості на кордоні з Україною», - заявив під час прес-конференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

 Колишній посол США в НАТО Курт Волкер назвав ці заяви Путіна частиною інформаційної кампанії.

«Путін веде вдалу інформаційну кампанію. У той час, як він дестабілізує Україну, вже анексував Крим та планує анексувати інші території, він тримає рівень занепокоєння в Європі та США нижче певного рівня. Це утримує їх від серйозної відповіді. Ці сигнали - тактика заспокоєння людей на Заході, поки він  продовжує робити те, що вже робить», - сказав Волкер в інтерв’ю «Голосу Америки».    

Подібним чином Волкер оцінив і заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про необхідність перегляду відносин між Росією та ЄС і НАТО, зроблену ним під час прес-конференції у Москві.  Під час зустрічі зі своїм словацьким колегою Лавров сказав наступне:  

«Ці відносини вимагають серйозного переосмислення. Разом з нашими партнерами по ЄС та НАТО ми намагаємося зробити аналіз для того, щоб краще зрозуміти, де ми знаходимося, де наше розуміння співпадає, а де воно відмінне. І що зробити, щоб повернути ці відносини там, де вони були, до цих документів, які є основою співробітництва Росії за НАТО, як також відносин між Європейським Союзом та Росією».

«Російські заяви робляться виключно з метою впливу. Вони не мають нічого спільного з правдою, поясненням, з реальною метою російської політики. Вони робляться виключно для того, щоб змінити уявлення та поведінку інших. Своєю заявою Лавров намагається вселити в європейцях думку про те, що  вони якимось чином винні у кризі та напруженні між ЄС, НАТО та Росією і тому мають щось робити, аби задовольнити Росію», - пояснює Волкер.  

У світлі інформаційної війни Волкер вважає мудрим рішенням використовувати для підтримання порядку на Сході України працівників місцевих заводів та шахтарів, які це робиться в Маріуполі.   

«Росіяни та місцеві сепаратисти не хочуть стріляти по місцевому населенню. Вони раді стріляти по українській службі безпеки та вбити стільки, скільки вони можуть. Вони хотіли б спровокувати конфронтацію з використанням насилля такого роду, але вони не хочуть відкрито боротися з місцевим населенням. Вони ще не вирішили, якою в них буде тактика. Як вони зможуть здобути ці території, коли місцеві робітники та шахтарі відбивають в них захоплені будинки», - говорить він.   

На думку Волкера, Путін не має чіткої стратегії анексії земель, а бере те, що «погано лежить». У разі  рішучої відсічі чи необхідності заплатити високу ціну, він відступає та посилює тиск на інші території.

«Я очікую більше нестабільності в Придністров’ї, Південній Осетії. Також Москва використовує російськомовну пропаганду  в країнах Балтії для впливу на російськомовне населення. І вони почали роздавати російські паспорти. І це все вселяє занепокоєння, тому що подібні кроки вони використовують для виправдання російської інтервенції», - вважає колишній посол США в НАТО Курт Волкер.
Цей форум було закрито
Посортувати коментарі
Коментарі
     
Ім’я:: Виктор Місто:: Херсон
21.05.2014 10:30
А что думает этот кадр по поводу той брехливой пропаганды, которая ведется в наших СМИ?
Там же сплошная брехня и извращение фактов в интересах хунты!


Ім’я:: Костя Місто:: Донецьк
20.05.2014 12:21
Керiвництво Кремля це диктатура в РФ... Чому Свiт визнаэ Путiна? Вiчний призидент Кремля?


Ім’я:: Віктор Місто:: Київ
20.05.2014 11:29
Автор правий, Россія веде заспокійливу риторику виходячи з менталітету Заходу, де довіряють вартості слова політика такого рівня як Путін. А ле захід має діло з професійним КГБістом де про порядність мова ніколи не йшла, особливо коли перед тобою головний ворог СССР( зарез Россії)-США.


Ім’я:: свят Місто:: київ
20.05.2014 07:30
скоро всё кремлёвское враньё обнаружится и россиянами и тогда их ждёт озлобленность и угнетённос


Ім’я:: Андрей Місто:: Киев
19.05.2014 23:22
Интересно, а в международном праве есть ответственность за брехню? Если нет, то пора вводить.

Час-Time

У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

Студия Вашингтон

У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
Студия Вашингтонi
X
26.11.2015
Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.