Спеціальні потреби

Сенат США проголосував за надання Україні летальної зброї


Документ передбачає надання Україні військової допомоги на суму 300 мільйонів доларів. Зокрема йдеться про радарні системи та протитанкові комплекси.

Сенат США схвалив законопроект про витрати на оборону в наступному фінансовому році, що включає великий пакет військової допомоги українським збройним силам, які борються з проросійськими сепаратистами на сході країни, і передбачає нові заходи з протидії агресивнішій стратегічній позиції Росії.

Законопроект підтримав 71 сенатор, 25 висловилися проти.

Документ передбачає оборонні витрати США в розмірі 612 мільярдів доларів і визначає, як будуть розподілятися ці кошти в 2016 фінансовому році.

Згідно з описом законопроекту про асигнування на національну оборону, наданому Сенатським комітетом зі збройних сил, документ дає президенту право надавати летальну військову допомогу Україні і виділяє 300 мільйонів доларів на військову техніку для українських військ, у тому числі на радарні системи, протитанкові комплекси і розвідувальну допомогу.

З метою скорочення оборонного співробітництва з Росією, яку США вважають агресором в українському конфлікті, законопроект передбачає обмеження на використання Пентагоном російських ракетних двигунів (не більше дев'яти) і вимагає, щоб Міністерство оборони надало детальний план розробки та введення в експлуатацію американської моделі ракетного двигуна до 2019 році.

Пентагон раніше активно використовував російські ракетні двигуни для виведення на орбіту супутників.

Також законопроект вимагає, щоб міністр оборони представив план можливих відповідей на порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року, включаючи потенціал відповідних ударів і активну оборону.

Пентагон також повинен додати оцінку структури і потенціалу російських військ в Арктиці, Калінінграді та Криму до щорічного звіту про російські досягненнях в галузі оборони і безпеки та оцінити російську військову стратегію в Арктичному регіоні.

Законопроект також вимагає провести оцінку можливості розширення присутності американських сухопутних військ в Східній Європі, «щоб відповісти на виклики з боку Росії».

Міністру оборони рекомендується взяти участь у розробці стратегії з протидії російській пропаганді в Європі в рамках російської концепції «гібридної війни».

Палата представників вже прийняла свою версію законопроекту, однак Білий дім пригрозив накласти вето, оскільки прийнята в четвер версія Сенату ускладнює закриття військової в'язниці для підозрюваних у тероризмі на базі Гуантанамо, що давно обіцяв зробити президент Барак Обама.

Білий дім з обережністю ставиться до постачання летальної зброї Києву, побоюючись, що такий крок може лише призвести до загострення конфлікту на сході України.

Нагадаємо, досі США надавали Україні тільки нелетальне озброєння - позашляховики, оснащення та безпілотники – і проводили спільні навчання з українськими військовими.

Тепер обидві палати Конгресу - Сенат і Палата представників - мають узгодити спільну версію законопроекту, яку передадуть президенту Обамі.

Дивіться також: Ходорковський застеріг США від надання Україні зброї

Ходорковський: повернення Україні Криму - довгий процес. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG