Спеціальні потреби

Борис Тарасюк: Святкування Дня перемоги – хибна цінність


Борис Тарасюк
Борис Тарасюк

Після розпаду Радянського Союзу святкування Дня перемоги у традиційній формі – з парадами та гаслами радянського зразка, викликають неоднозначу реакцію у суспільстві. Своєю думкою щодо святкування з нами поділився голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, який зараз перебуває у Вашингтоні.

Борис Тарасюк до американської столиці прибув на запрошення Інституту Брукінгса для участі у конференції «Тристоронній процес: Вашингтон, Київ, Москва та доля ядерної зброї в Україні». В інтерв’ю «Голосу Америки» він заявив, що святкування Дня перемоги є свідченням того, що в українському суспільстві утвердилися хибні цінності та висновки:

«Якщо в усій демократичній Європі ніхто не святкує Дня перемоги, а святкують День примирення, то у нас досі святкують День перемоги. Більш того, вже дійшло до абсурду, коли в День перемоги починаються бійки. Бійки між прихильниками червоних прапорів, символіки Радянського Союзу і Комуністичної партії, і іншої частиною суспільства. Це - абсурд.

Абсурдом є також те, що частина лівих політиків досі не може примиритися з тими, хто воював також проти фашизму. Я маю на увазі ОУН-УПА. Це є ненормально, бо в усіх країнах Європи давно вже забули, що воювали один проти одного – в Іспанії, в Німеччині, у Франції. Лише в Україні досі, як і в усьому колишньому Радянському Союзі, святкують все ще перемогу. Перемогу над тими, до кого прагнуть звернутися по допомогу, перемогу над тими, хто в 6-7 разів краще живе, ніж ми. Це є збочення суспільної психології».

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG