Спеціальні потреби

Росія розглядає незалежні НДО, як "іноземних агентів"


Від початку президентських виборів, на яких переміг Володимир Путін, в Росії тривають протести. І новий президент готовий покласти їм край.

Нещодавно Державна Дума Росії прийняла закон, який накладає високі штрафи за порушення під час масових акцій. Тепер російський уряд просуває новий законопроект, який недержавні організації, що фінансуються із закордонних джерел прирівнюються до «агентів іноземних держав».

У випадку відмови реєструватися в цій якості на організацію накладається штраф до мільйона рублів та запроваджується кримінальна відповідальність до чотирьох років ув’язнення.

Людмила Алексєєва – одна з засновниць Гельсінської групи, що була започаткована ще в 1976-му році. Тепер вона говорить, що краще погодиться на закриття організації, ніж її реєстрацію як іноземного агента.

Чи готові росіяни висловлювати свій протест і далі, незважаючи на усі обмеження, стане зрозуміло 26 липня. На цей день запланована загальноросійська масштабна акція протесту.
"Я чітко заявляю, що Московська Гельсінська група ніколи не зареєструється в якості агента іноземної держави, тому що ми не є агентами іноземної держави", - каже Людмила Алексєєва.

Ольга Ленкова походить з нового покоління російських дисидентів. Вона працює в організації «Вихід», яка захищає права людей нетрадиційної сексуальної орієнтації в Санкт-Петербурзі. Вона каже, що Кремль відлякує росіян від дачі пожертв недержавним організаціям.

"Існує багато НДО, які фінансуються з-закордону. І якщо усі вони будуть вважатися іноземними агентами, то вони таким чином втрачають право критикувати уряд. Але це ж наша робота - критикувати уряд і казати, що мусить бути змінено", - зауважує Ленкова.

За цією логікою, і перший президент Росії Михайл Горбачов оголошується іноземним агентом – адже його фундація таколж отримує гроші з-за кордону.

Кінцева мета фінансування недержавних організацій як форми м’якої влади, - кольорова революція
Автор законопроекту депутат Держдуми Олександр Сидякін у у своєму блозі
Автор законопроекту депутат Держдуми Олександр Сидякін вважає, що Сполучені Штати намагаються вплинути на російську політику за допомогою НДО, які працюють в Росії.

Цей законопроект – лише одна ланка в ланцюгу наступу на опозицію, що також містить рейди на квартири організаторів, арешти учасників протестів та новий законопроект, що має посилити контроль над Інтернетом.

"Нещодавні кроки чітко демонструють тенденцію до придушення опозиції. Обшуки, рейди, новий законопроект, арешти звичайних громадян. І останнє викликає особливе занепокоєння, бо люди легко ідентифікують себе з кимось, хто є звичайним москвичем, молодою людиною, бізнесменом. І кілька з них вже були заарештовані. Це однозначна тенденція до придушення опозиції", - каже Маша Ліпман з Московського центру Карнеґі.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG