Спеціальні потреби

Кількість іммігрантів з Азії у США починає перевищувати кількість латиноамериканців


Азіати - найбільша меншість у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Direct link

Азіати - найбільша меншість у США

Один з факторів посилення імміграції з Азії – потреба в робочих руках у галузі комп’ютерних технологій.

Економіка США залишається досить нестабільною і безробіття все ще тримається на рівні у понад 8 відсотків. При цьому в деяких галузях економіки гостро не вистачає спеціалістів. Зокрема, у певних регіонах країни вакансії у комп’ютерній сфері доводиться заповнювати іноземними працівниками. В першу чергу з Індії. Це один з факторів, чому громада вихідців з азійських країн вперше обігнала за темпами росту чисельності населення представників Латинської Америки у штаті Іллінойс.

Незважаючи на високе безробіття, менеджер з підбору персоналу Піт Тапаскар не може знайти кваліфікованих спеціалістів для роботи у фірмі Prosoft.

«У нас немає достатньо місцевих ресурсів. Ми повинні покладатися на кадри з Азії – Індії, Пакистану та інших країн, скрізь, де є спеціалісти-технологи», - каже він.

80 відсотків працівників фірми Prosoft – іноземці, з них більшість з Індії. Підвищений попит на кваліфікованих працівників в області інформаційних технологій змушує компанії, як Prosoft, наймати на роботу людей з Індії, де багато досвідчених технічних спеціалістів. Ця тенденція змінює ландшафт Америки. У Чикаго – мешкає третя за розміром громада вихідців з Індії у США.

Еміграція серед азіатів, на відміну від інших груп, обумовлена робочими візами
виконавчий директор Азійсько-американського інституту Тует Лі

Він вважає, що у Сполучених Штатах існує застарілий стереотип про азіатських іммігрантів:

«В штаті Іллінойс, індуси складають найбільшу частину громади азіатів. Згідно двох останніх переписів населення, вони випередили китайців і філіппінців. Це дивує багатьох людей», - говорить він.

Ця статистика однак не дивує іммігранта Шоджі Метью. Він приїхав у Чикаго, запобігти збоям комп’ютерів напередодні 2000-го року.

«Я приїхав по візі H1-B, це яка для програмістів. У той час комп’ютерна проблема здавалася дуже реальною, і бракувало спеціалістів», - розповідає він.

Шоджі каже, що технічних спеціалістів досі не вистачає, і ті, які приїжджають по робочій візі, часто, осідають у США. За словами Піта Тапаскара нестача фахівців пояснюється більш жорсткими імміграційними правилами:

«Після терактів 2001-го року, імміграційна система стала жорсткішою, і квоти зменшилися».

Окрім того, жаліється бізнесмен, процес видачі робочих віз займає більше часу ніж раніше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG