Спеціальні потреби

Актуально

Як і коли депутати збираються допомагати молоді?

Експерти стверджують, що наразі молодіжної політики України фактично не існує.

Київ – Молодіжна політика України – реальність чи вигадка? Експерти стверджують, що наразі її фактично не існує. Однак позитивних зрушень у цій сфері все ж чекають. Зокрема завдяки новим політичним силам. Натомість представники партій-старожилів парламенту зауважують, що теж небайдужі до проблем молоді. І навіть називають конкретні ініціативи.

Чи здатні політики сьогодні допомогти молоді? Комуніст Олександр Голуб переконаний, що так. Зокрема КПУ уже запропонувала уряду цілу антикризову програму, частина положень якої зокрема стосується підтримки молоді, зауважує депутат. І додає, що такий документ «враховує кращі досягнення радянського досвіду, але базується на потребах сьогодення».

«Скажімо, це підтримка молодої сім’ї у сільській місцевості. Або пільгові кредити для молодих сімей: 25 відсотків, коли народжується одна дитина, 50 відсотків, коли народжується друга. Якщо ж народжується третя, то фактично держава повинна взяти на себе виплату цього кредиту. Гроші в державі є і відповідні ресурси чиновницькі, які дозволяють досить швидко приймати ті чи інші рішення. Не вистачає лише політичної волі», – каже він.

Кількість робочих місць вирішує долю української молоді?

Натомість член парламентської фракції Об’єднана опозиція «Батьківщина» Ксенія Ляпіна вважає наразі доцільним створення спеціальних умов, що збільшать робочі місця для молоді.

«Важлива освіта, важливий спорт, важлива культура. Все важливо. Але якщо людина не має робочого місця, не може заробити собі на життя, не може мати перспектив розвитку, то багато з її культурних потреб відходять на другий план», – говорить Ксенія Ляпіна і додає, що правильна політика повинна мати позитивні наслідки для всіх соціальних груп. Тому й концентруватися варто на питаннях, які матимуть багатоаспектний ефект.

Нові політсили – новий шанс для молодіжної політики?

Тим часом політолог Віталій Бала констатує: молодіжна політика як така в Україні майже відсутня. Тож можновладцям варто врешті повернутися до молоді обличчям. Адже майбутнє усієї країни залежить від того, «наскільки її молоді громадяни є зреалізованими та самодостатніми», вважає він.

При цьому експерт припускає: саме нові політичні сили, що потрапили до парламенту вперше, можуть запровадити справжню державні підтримку для молоді. Однак для цього їхнім представникам варто буде виступити з низкою законодавчих ініціатив, додає політолог.

«Можливий законопроект про молодіжну політику, який би відповідав викликам і завданням сьогодення. І в першу чергу це би мало стосуватися освіти і працевлаштування молодих людей. Головне, щоб було розуміння для чого це робиться. Має бути чітко прописано, яким чином підтримати молодь і дати можливість їй користуватися соціальними ліфтами. Тобто, само реалізовуватися і робити кар’єру в Україні», – говорить він.

Водночас Віталій Бала наголошує, що подібні програми повинні мати добру інформаційну підтримку та нелокальний характер.

Між тим Віктор Янукович нещодавно доручив прем’єр-міністру залучити представників студентства до участі у розробці молодіжної політики України. Зокрема це стосується проекту Стратегії розвитку державної політики на період до 2020 року.

Передрук з "Радіо Свобода"

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG