Спеціальні потреби

Містами США вже їздять машини без водіїв


Машини без водїїв обіцяють до 2020-го року
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Direct link

Машини без водїїв обіцяють до 2020-го року

За прогнозами експертів автомобільної індустрії, найпізніше у 2020-му році дорогами Європи та Америки можна буде їздити не сідаючи за кермо.

Поки що таке авто без водіїв викликають здивування, втім за прогнозами експертів автомобільної індустрії, найпізніше у 2020-му році дорогами Європи та Америки можна буде їздити не сідаючи за кермо. Більш того, вже зараз правила дорожнього руху у штатах Флорида, Невада та Каліфорнія розширені і дозволяють використання машин без водіїв.

Компанія Google вже тривалий час проводить масштабні випробування роботизованих автомобілів. Сумарно всі тестові автівки Google до серпня цього року «наїздили» 480 тисяч кілометрів.

Над удосконаленням технології «безпілотного», чи, вірніше, «безводійного» авто працюють провідні автомобілебудівники. Volvo нині тестує прототипи і планує розпочати продаж роботизованих авто у 2020-му році.

У вересні губернатор Каліфорнії, Джері Браун дозволив використання «безводійних» авто на дорогах штату:

На наших очах сюжети наукової фантастики стають реальністю – на дорогах з’являються машини без водіїв
губернатор Каліфорнії Джері БраунРоботизовані машини обладнані камерами, радаром та датчиками руху. Технології «безводійних» машин зробили неабиякий ривок уперед завдяки конкурсам, спонсором яких виступила Агенція просунутих оборонних проектів (ДАРПА). Річард Мейсон, інженер компанії Ренд, допомагав розробляти автівки для змагань під егідою ДАРПА в період між 2004-м та 2007-м роками.

«Кожні два роки здатність машин обробляти інформацію збільшувалась у 10 разів. За 4 роки – це вже у 100 разів більша потужність порівняно з відправною точкою. Зрозуміло, і вартість збільшується, але можливості цих машин зростають по експоненті», - говорить Річард Мейсон.

Відвідувачі останнього авто шоу у Лос-Анджелесі вже мали можливість побачити, яким буде майбутнє. Хоча ці автівки ще потребують водія.

Машини на зразок крихітної Mitsubishi – дуже економні, нові ж автомобілі від Honda роблять ставку на безпеку.

«Камера вбудована у дзеркало з боку пасажирського сидіння подає інформацію на навігаційний екран, тож зміна полос стає безпечнішою», - говорить представник HONDA AMERICA Енджі Нагучі.

Серед інших новацій - система попередження зіткнень з переду та боків авто. Ці системи полегшують керування авто, проте ще не заміняють водія. Леслі Кендал, куратор Автомобільного музею Пітерсена каже, що завдяки роботизованим авто дороги стануть безпечнішими:

«Людський фактор є головною причиною аварій, усуваючи його, ми підвищуємо безпеку».

Втім далеко не всі автомобілісти готові відмовитись від відчуття контролю над авто, за яке вони заплатили.

«Знадобиться час, щоб люди повірили, що ці технології надійні, але спочатку це ще треба довести», - каже Леслі Кендал.

Річард Мейсон додає, що роботизовані авто вже довели свою надійність. Єдине, що стоїть на заваді їх експансії – зависока, поки що, ціна. Перші безпілотні авто достеменно коштуватимуть сотні тисяч доларів.
XS
SM
MD
LG