Спеціальні потреби

У центрі Чикаго українські сміливці пірнали в озеро


На Водохреща у Чикаго стрибали в ополонку
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Нв Водохреща у Чикаго стрибали в ополонку

Свято Різдвяно-новорічного циклу Водохреща відзначали в українській діаспорі. Зокрема, в Чикаго в українських церквах відбулися святкові літургії і, звичайно ж, посвята води на подвір'ях біля храмів.
Для нас, християн, які проживають в діаспорі далеко від рідної землі, це можливість з'єднатися із самим собою, з'єднатися із своїми рідними і близькими, своєю землею
священик Церкви Святого Йосипа отець Микола Бурядник.
Різьблений хрест з льоду традиційно встановлюють на вулиці біля української парафії Святого Йосипа в Чикаго. Цьогоріч на свято Водохреща до церкви прийшло більш, ніж півтисячі віруючих, а освяченої води вистачило всім.

Про цілющі властивості свяченої води знають і українці в діаспорі. Проте, більшість не наважились пірнати у воду.

"Ми повинні воду пити, освячувати доми. Це є святе", - говорить мешканець Чикаго Богдан Кукуруза.

А парох церкви о. Микола Бурядник разом з помічниками цього року освятив чиказьке озеро Мічиган. В самому центрі Чикаго, серед хмарочосів і автострад, морозна погода не завадила українським сміливцям пірнути в холодну, проте освячену, воду. "Загартовуватися треба щодня",- радить Віталій Копитко, а тим паче на Водохреща.

"Я купаюсь кожен день, цілий рік. А Водохреща - це святе діло", - говорить він.

Багаторазовий чемпіон світу з боксу за версією WBF та восьмикратний чемпіон України 12 років живе в Чикаго і працює тренером у елітному спортклубі. В будь-яку погоду разом з групою українців тренується на березі озера Мічіган і стрибає у крижану воду на подив всім американцям. В той час, як в українському Чикаго колядують, у найстарішому українському Соборі Святого Миколая відбувся завершальний різдвяний концерт з назвою "Колядуймо разом". У столітньому храмі, збираються декілька поколінь українців з діаспори, щоб продовжити традицію різдвяної коляди.
XS
SM
MD
LG