Спеціальні потреби

Американські жінки-військові братимуть участь в операціях нарівні з чоловіками


Генеральний штаб одноголосно проголосував за скасування заборони, накладеної у 1994-му році.

Міністр оборони США Леон Панетта оголосив про рішення Пентагона дозволити жінкам брати участь у бойових операціях армії та флоту на рівні з чоловіками. Досі жінки могли служити у війську, але лише на допоміжних ролях. А без досвіду участі на передовій жінки не мали можливості просуватися по службі і не могли обіймати позицій у вищих ешелонах командування.

Це, без перебільшення, - революційні зміни у збройних силах США. Об'єднаний комітет начальників штабів Збройних сил США одноголосно проголосував за скасування заборони, накладеної у 1994-му році, відповідно до якої жінки не допускалися до участі у бойових операціях.

«Це будуть перші справді повністю інтегровані збройні сили в історії США. І нарешті жінки отримають заслужене визнання», - говорить генерал у відставці Пітер Чіареллі.

Війни в Іраку та Афганістані, де були відсутні класичні розуміння про передову та лінію фронту, дозволили жінкам частково служити на рівні з чоловіками. Вони входили до складу патрулів, часто ставали учасниками перестрілок з бойовиками.

«Ми постійно опинялися у перестрілках. Кулі свистіли у мене над головою. Я сама застрелила одного з нападників». – розповідає сержант Збройних сил США Енн Гестер.

Ен Гестер стала першою жінкою з часів Другої Світової війни, яка отримала срібну зірку – одну з найвищих військових нагород. Пілот гелікоптера Темі Дакворт втратила ноги у бойовій операції. Сьогодні вона Конгресмен США.

Я вважаю, що американські жінки так само здатні захищати батьківщину як і чоловіки
пілот гелікоптера Темі ДаквортОстанні опитування громадської думки показують, що три чверті населення США підтримує надання дозволу жінкам нарівні з чоловіками брати участь у бойових операціях і посідати найвищі пости у командуванні. Але чимало чоловіків в Армії категорично з цим не погоджуються. Багато з них вважають, що жінки в їхньому бойовому загоні створять зайву сексуальну напругу, їх присутність зруйнує атмосферу братерства між бійцями, що часто є питанням життя та смерті. Вони додають, що це чоловіча справа полювати та вбивати, а жіноча справа - бути на кухні та виховувати дітей.

Старший сержант повітряних сил у відставці Сінді Макналлі каже, що жінки давно довели своє право бути усюди на рівні з чоловіками. Але у війську їх досі сприймають як щось другорядне. Через це до жінок в армії часто ставляться зневажливо і вони стають жертвами сексуального насильства з боку чоловіків.

«Я хочу, щоб до мене ставилися в першу чергу як до пілота. Але цього неможливо досягти, якщо ви приходите з відокремленого від всіх жіночого загону. Головне, щоб людина могла виконувати поставлене завдання, незалежно чи це чоловік чи жінка», - каже Сінді Макналлі.

Пентагон збирається зняти заборону для участі жінок у бойових операціях вже у травні. Повністю інтегрувати нові правила збираються до 2016 року. Деякі підрозділи все ж матимуть можливість обмежувати участь жінок у певних операціях. Але завдяки новим правилам, цілком ймовірно, зовсім скоро Америка може побачити жінку у генеральських погонах, або навіть на чолі Пентагона.
XS
SM
MD
LG