Спеціальні потреби

Росія наздогнала СРСР за виробництвом авто


Росія наздогнала СРСР за виробництвом авто
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Росія наздогнала СРСР за виробництвом авто

Як Росія зароблятиме гроші в умовах коли ціни на газ та нафту більше не гарантують прибутків до яких звикла російська еліта? Схоже, що у Росії вирішили повторити успіх корейських та китайських автомобілебудівників. Справді, ще 10 років тому, слова "якість" та "надійність" аж ніяк не асоціювались із словами "made in China". Чи асоціюються вони нині зі "зроблено в Росії" - краще знають українські автомобілісти. Втім, дорогу долає той, хто починає йти. І Росія твердо поставила за мету провести індустріалізацію за кошти, виручені від продажу енергоресурсів.

"Я пишаюсь автомобілями, створеними тут. Вони нічим не поступаються автівкам зробленим у Європі", - каже Ромуальд Ритвінський, який очолює General Motors у Росії.

Американський автомобілебудівник планує потроїти обсяги виробництва машин на заводі біля Санкт-Петербурга. Очікується, що цього року Росія повернеться на рівень Радянського союзу за виробництвом автомобілів. Їх буде зібрано 2 мільйони 200 тисяч.
З огляду на падіння цін на енергоресурси, Кремль дав регіонам сигнал – сприяйте промисловості
Нове народження автомобілебудування у Росії - це ознака ре-індустріалізації країни. Шведський економіст Андерс Аслунд вважає, що Росія обрала новий напрямок розвитку.

"Ціни на нафту падають. Вкласти гроші, які ще є у промисловість – розумне рішення", - каже експерт.

Енергетична монополія Росії «Газпром» вже пропонує європейським клієнтам знижки. По мірі того, як у світі зростає видобуток газу та нафти, домінування Росії на енергетичному ринку підходить до кінця.

"Захмарні ціни на енергоресурси впадуть, і уряд змушений буде вдатись до економічних реформ та звернути увагу на промислове виробництво", - говорить Аслунд.

Оптимісти зауважують, що у той час як Європа переживає кризу , економіка Росії зростає на 3,5% на рік
Бізнесмен Берні Сучер вже 20 років працює у Росії.

"Не зовсім зрозуміло чому, але економіка тут зростає. Вона і далі зростатиме швидше ніж у ЄС, а можливо навіть швидше, ніж економіка США. Росія випереджає Бразилію за темпами зростання, і багато людей з оптимізмом дивляться на ситуацію тут", - ділиться міркуваннями Сучер.

З огляду на падіння цін на енергоресурси, Кремль дав регіонам сигнал – сприяйте промисловості.

"До того як я сюди приїхав, чув, що Росія непередбачувана, забюрократизована, що тут неможливо працювати, що виробництво можуть зірвати перевірками. Втім у нас за 2 роки не було жодних проблем. Робота іде без проблем, а місцева влада нам не заважає", - каже керівник російського відділи General Motors Ритвінський.

Чимало інвесторів та бізнесменів у самій Росії хотіли би, щоб саме такими були умови роботи для всіх. Зрештою без цього ре-індустріалізація та і стабільність країни, яка нині покладається на нафто- та газо-долари буде під знаком питання.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG