Спеціальні потреби

У таборах сирійських біженців у Йорданії поширюється кримінал


Сирійські біженці - вже 10% населення Йорданії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Сирійські біженці - вже 10% населення Йорданії

За оцінками міністра закордонних справ Йорданії Насера Джуди, сирійські біженці становлять вже 10 відсотків населення 6-мільйонної Йорданії. До кінця 2013-го року, за оцінками міністра, вони складуть вже чверть населення країни, а у 2014-му - 40 відсотків. Серед сотень тисяч біженців, яких прийняла Йорданія є люди з психічними розладами та інваліди. Вони мають особливі потреби, тому обладнати їх побут надзвичайно складно.

У таборі Заатарі кожен біженець має що розповісти світові. Для Осами все почалося тоді, коли він утікав з міста на півдні країни, яке захопили урядові війська.

"О 5-ій ранку танки увійшли на площу Шахадат і без зупину почали стріляти", - розповідає біженець.

Але їх втеча видалася набагато складнішою через те, що кілька членів сім’ї – неповносправні. Так, сестра Осами страждає на синдром Дауна, його тітка – німа, а дядько не може ходити. І за всіма ними доглядає бабуся Осами. Вони знайшли притулок у Йорданії. Тут ними турбуються, годують, але їм вкрай не вистачає інвалідного візка.
Як задовольнити потреби сотень тисяч людей, які переходять кордон і шукають притулку в Йорданії?

"Вони дали нам трейлер, але мій дядько – він потребує ще деяких речей. Він може лише сидіти. Він не може сам піти у туалет", - говорить Осама.

Потреби біженців загальновідомі, особливо людей з особливими потребами, - гогворить Ендрю Гарпер з агентства ООН у справах біженців.

"Проблема не лише в тому, як задовольнити потреби сотень тисяч людей, які переходять кордон і шукають притулку в Йорданії. Проблема також і в самому населенні, яке є надзвичайно вразливим у цьому таборі", - зазначає Ендрю Гарпер.

Сусідні зі Сирією країни щедро допомогли з наданням першої допомоги, але проблема постала в тому, як її розподілити між нужденними. У таборах ширяться крадіжки, а виділені біженцям речі першої необхідності опиняються на базарах.

"Цей табір став п’ятим за величиною поселенням у Йорданії і у нас, як і в будь-якому суспільстві, має місце кримінал", - говорить директор табору біжнеців.

Охоронці табору кажуть, що бояться заходити в на територію поодинці. Тим часом родина Осами почувається у трейлері досить безпечно, все ж захист тут кращий, ніж у наметі. Та при всій вдячності йорданцям за теплий прийом, бабуся Осами каже, що життя тут складне, і хоче повернутися у Сирію. За її словами, саме там їх батьківщина, тож якщо буде нагода повернутися вона, не вагаючись, це зробить.
XS
SM
MD
LG