Спеціальні потреби

У неділю німці переоберуть Меркель - експерти


У неділю німці переоберуть Меркель - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

У неділю німці переоберуть Меркель - експерти

У неділю у Німеччині пройдуть вибори до Бундестагу. На фоні економічної кризи у багатьох країнах ЄС Німеччина тримається дуже бадьоро, а роботу свого канцлера Анґели Меркель німці –оцінюють на відмінно. Принаймні на це вказують результати громадської думки. Тим не менше, Християнським демократам та самій Меркель є через що переживати – німці люблять Ангелу не настільки, щоб подарувати їй абсолютну більшість у Бундестазі, а значить Християнським демократам доведеться шукати коаліції, за певних умов, навіть перемога на виборах може призвести до відставки Меркель.

Напередодні виборів у неділю, партія Анґели Меркель лідирує в опитуваннях громадської думки.

Чимало аналітиків переконані, що збереження в Німеччині статусу кво піде країні лише на користь
Економічні досягнення Меркель забезпечать її партії перемогу, а їй самій – ще один термін на чолі уряду. У цьому переконаний Саймон Тілфорд з Центру європейський реформ у Лондоні.

"Чимало німців скептично ставляться до того, як у ЄС боролись із кризою. При цьому вони вдячні Меркель, яка обмежила негативний вплив кризи на Німеччину", - говорить Тілфорд.

Опитування громадської думки свідчать, що партія Християнських демократів не набере абсолютну більшість на виборах. Нинішні партнери Меркель по урядовії коаліції, Вільні демократи, ймовірно втратять кілька місць у парлменті.

Німецькі настанови не допомагають Греції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
Тож партії Меркель можливо доведеться формувати коаліцію із Соціальними демократами. Якщо ж останні отримають солідну підтримку німців на виборах, вони можуть сформувати коаліцію із партією Зелених – і позбавити Меркель посади.

Втім, хто б не прийшов до влади, політика Німеччини щодо кризи у Європі – не зміниться.

"Жодна партія у Німеччині не виступає за варіанти подолання кризи, які б сподобались країнам південної Європи, США або Лондона. Наприклад, жодна німецька партія не виступає за створення фіскального союзу", - каже Саймон Тілфорд.
Німецька промисловість зараз на піку

У Південній Європі – надто у Греції – Німеччину бачать таким собі лиходієм, який нав’язав ЄС політику жорсткої економії. Анґела Меркель не в фаворі у греків.

ЄС відклав ряд важливих економічних рішень на час після виборів у Німеччині – каже професор Майкл Вольгемут з аналітичного центру «Відкрита Європа» у Берліні.

"Йдеться не лише про Грецію. Ще є питання банківського союзу по якому вже треба приймати рішення. Йдеться про створення єдиного наглядового механізму, та реструктуризацію напівживих банків, яких ще вистачає і на периферії Європи, і у Німеччині з Францією", - пояснює Вольгемут.

Берлін заповнює "Іммігрантські" робочі квоти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00
Досі Німеччина трималась осторонь сирійського питання, яке останнім часом займало увагу Британії та Франції. Країна свідомо обирає перейматися внутрішніми питаннями, кажуть експерти.

"Німецький пацифізм, небажання виходи на перші ролі у світовій політиці, та ставити перед собою стратегічні цілі на міжнародній арені – лише посилюються", - додає Вольгемут.

Німецька промисловість зараз на піку. Чимало аналітиків переконані, що збереження в Німеччині статусу кво піде країні лише на користь.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG