Спеціальні потреби

Щоб оздоровити школярів при школі створили ферму


Щоб оздоровити школярів при школі створили ферму
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Щоб оздоровити школярів при школі створили ферму

Учнів цієї школи в їдальню двічі запрошувати не треба. Їжа тут свіжа і смачна. Сьогодні в меню - смажена свинина, вирощена на розташованій неподалік фермі - каже Джефрі Пру, директор шкільних кафетерій в цьому окрузі.

«У нас також є місцеві яблука. Сьогодні ми маємо сорти «золотий» і «жовтий смачний». Вони з господарства Райнгарта» , - каже Джеффрі.

Купляючи продукти на розташованих поблизу господарствах, школи підтримують місцеву економіку
Таке партнерство між школами і місцевими господарствами стає дедалі популярнішим у США. Школи забезпечують харчуванням понад 30 мільйонів американських дітей. Більше половини з них – це діти з родин із низьким рівнем доходу. Для багатьох - це єдина можливість ситно поїсти за день. Проблема у тому, що донедавна в школах не готували свіжі страви.

«Ми так само це робили. З упаковки в пічку і розігрівали. Повністю приготовані страви, тільки розігріти і подати. А тепер ми повертаємося до наших коренів – приготування їжі», - говорить Пру.

Витрати держави на дітей окупаються десятикратно
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
Медики стверджують, висококалорійні обіди у школах сприяють ожирінню серед дітей. Нові урядові програми змушують шкільні кафетерії продавати кориснішу їжу. Джефрі Пру говорить, що обіди зі свіжих продуктів дозволять їм зменшити вміст солі і жирів у стравах.

Купляючи продукти на розташованих поблизу господарствах, школи підтримують місцеву економіку.

Місцевий бізнес отримує прибуток, а школярі - свіжу і корисну їжу. Усе ж не США, а Бразилія є лідером у цьому русі, каже працівниця Світової продовольчої програми Кармен Бербано.

Пропозиція ледь задовольняє попит на харчі у світі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
Direct link
Колишній президент Бразилії Лула Де Сільва навіть отримав міжнародне визнання за його боротьбу з подоланням бідності в країні, в основі якої було партнерство між школами і фермами.

«Наріжним каменем цього плану було створення програм харчування у школах. Але у 2009-му році, стало зрозуміло, що програма, яка обходилася державному бюджету у добру копійчину, сприяє розвитку місцевих господарств», - говорить Кармен.

Авіапасажири платитимуть за свою вагу
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00
Сьогодні в Бразилії 30 відсотків шкільних продуктів закупається у місцевих фермерів. Тепер Бразилія допомагає навіть країнам Африки заснувати аналогічні програми здорового харчування у школах.

У США програма партнерства між господарствами і школами шириться країною. Якщо у 1997-му році вона діяла у 6-ти штатах, то тепер її запроваджено у всіх 50.

XS
SM
MD
LG