Спеціальні потреби

Еко-будинки не по кишені американцям


Уряд США активно пропагує екологічно чисті технології. У рамках цієї кампанії, міністерство енергетики США організовує змагання молодих архітекторів-будівельників. Кожні два роки на фінальну частину конкурсу збираються двадцять команд з усього світу. Переможцем стає команда, яка представить найбільш доступний, енергетично ефективний будинок на сонячній енергії.

У будинку, який забезпечує енергією сонце, Евін та інші учасники її команди накрили стіл для команди-суперника. Це одне зі змагань в рамках «Сонячного десятиборства». Суперники виставляють оцінки за все – від їжі до атмосфери у будинку.

Поки Ларсон з колегами порається на кухні, менеджер проекту Джастін Канг оглядає будинок.

Робота над будинком команди Південно-каліфорнійського університету закінчилась кілька днів тому. Дах над будинком відкривається натиском кнопки. Всього на збірку будівлі кожній команді було відведено півтора тижні.

Директор змагань пояснює – у більшості американців є причини не переходити на сонячну енергію.

"Найважливіший фактор – ціна. Все це обладнання – дуже і дуже не дешеве", - говорить Річард Кінг, директор змагань "Сонячне десятиборство".

Втім будинки-переможиці змагань мають високі шанси знайти застосування у реальному житті. Команда Південно-каліфорнійського університету своє творіння жертвує родині, яка живе неподалік.

XS
SM
MD
LG