Актуально
Монолог Януковича тривав 70 хвилин - сенатор
Кілька видань синхронно звернули увагу на допис у блозі американського сенатора-демократа Кріса Мерфі, який після відвідин Євромайдану ще у середині грудня поділився враженням від особистого спілкування з Віктором Януковичем.
Сенатор писав, що у Києві йому довелось вислухати "найдовший монолог за ціле життя".
За словами, американського політика президент України значну частину 70-ти хвилинного «монологу» зверненого до Мерфі та республіканця Маккейна, розповідав про зневагу Європи до нього та до України. «Янукович також кілька хвилин присвятив не зарахованому голу у матчі Україна-Англія на Євро 2012», - писав у себе в блозі сенатор-демократ.
Мерфі у тому ж дописі назвав Януковича «загартованим та підкованим лідером», який точно знав, яке враження хоче справити на американських гостей.
А журналіст Марк Чемпіон з видання «Блумберг» взявся розібратись у тонкощах газово-грошової угоди між Путіним та Януковичем та порівняти її із позичкою МВФ.
Україну Марк Чемпіон називає «газозалежною». Гроші Путіна, на думку автора, допоможуть Януковичу оплатити виборчу кампанію та профінансувати популістські кроки – збільшення мінімальної заробітної платні, зарплати держслужбовців та розміру допомоги при народженні дитини.
Натомість позичка від МВФ надана на жорстких умовах зіграла би для України ту роль, яку в житті наркозалежного грає реабілітаційний центр.
«Путін, фактично просто припинив грабувати Україну і погодився продавати газ за ринковою ціною», - йдеться у статті.
«Позичка МВФ була би кращою для України, угода з Путіним краща особисто для Януковича», - резюмує автор.
Американські та світові ЗМІ на початку тижня обійшла новина про багатотисячний мітинг вшанування Степана Бандери у Києві.
«Ю-Ес-Ей Тудей» пише, що Бандера лишається суперечливою фігурою в Україні.
«Захід країни вважає його героєм, а схід – зрадником та коллаборантом».
Стаття також звертає увагу на численні історичні факти та міфи навколо діяльності Бандери та зазначає, що смолоискипна хода не має стосунку до Євромайдану, хоча її організатор ВО Свобода є одною з провідних сил у антиурядових протестах в Україні.
У блозі «Вікно а Євразію» Пол Ґобл ставить питання, чи намагається Московський патріархат провернути в Україні білоруський сценарій, де на зміну престарілому патріарху Філарету Москва призначила лояльного митрополита Павла.
Автор звертає увагу на те, що позиція, яку УПЦ МП зайняла в Україні під час Євромайдану, викликає незадоволення у Росії.
Пол Ґобл вказує на особливості формулювань, які містить остання декларація Святішого Синоду Російської православної церкви.
Такі формулювання як «збереження єдності Російської церкви», «моральні цінності історичної Русі» та наголос на «збереженні сімейних цінностей», на думку автора, можна тлумачити, як наступ на прихильників Євроінтеграції.
Автор зауважує, що УПЦ (МП) все більше ігнорує Московський патріархат, і що Москва не має засобів впливу на призначення голови української церкви.
- Майкл Щур розповів про російськомовних глядачів та запис нових кліпів
- У штаті Колорадо почались продажі "рекреаційної марихуани"
- Фондовий ринок піднявся завдяки вливанням уряду США - експерти
- Демократи програють вибори 2014 через помилки Обами - експерти
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум