Спеціальні потреби

Що зробить Путін? США губляться у здогадках


Що зробить Путін? США губляться у здогадках
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Що зробить Путін? США губляться у здогадках

Ситуація в Україні стала основною темою політичних ток-шоу у США. В ефірі провідних американських телеканалів українську тему прокоментували конгресмени США та вищі чини американського уряду.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн розповів в ефірі СBS, що він вже особисто привітав лідерів опозиції. Так сказав, що найбільша проблема сьогодні, - порожня скарбниця:

«Я говорив з ними, і з Віталієм Кличком, і з Юлією Тимошенко та паном Яценюком. Вони всі, звичайно, сповнені радості. Однак існує і твереза реальність, яку всі вони визнають. Пам’ятаєте, я там був у 2004, вони мали тоді свій перший шанс, який вони очевидно провалили. Вони це розуміють. Однак, економічна ситуація сьогодні настільки складна, що економіка буквально на межі колапсу. І їм потрібна буде негайна допомога».
Друга проблема – Путін:

«Друге питання – невідомо, що буде робити Путін. Східна частина України, а особливо старше покоління – мають проросійські настрої. Крим схиляється до Росії. Там, в Севастополі, розташований російських флот. Питання - що буде робити Путін? Я думаю, вимога до нього повинна бути чітка – дозволити українцям обирати власне майбутнє. Розкол України є абсолютно неприйнятним. Ми повинні діяти негайно, що надати їм економічну допомогу, за умов проведення реформ. Це буде нелегкий шлях».

Маккейн заявив, що США мусять чітко заявити, що вони не допустять розколу України, Володимиру Путіну, який, на думку сенатора, має перейматися проблемами вдома:

«До речі, на місці Володимира Путіна, я був би трохи занепокоєний після закінчення Олімпіади. Народ Росії бачив ці події, вони втомлені від кришованого капіталізму та клептократії, які панують сьогодні в Росії. Так що, на його місці, я був би трохи знервований».
США та ЄС мають не облишати Україну своєю увагою та допомагати у протистоянні з Росією
Ричард Дурбін, сенатор США

Сенатор-демократ Ричард Дурбін на телеканалі Фокс привітав Юлію Тимошенко з виходом з в’язниці. Дурбін – автор сенатської резолюції, яка пов’язувала перспективу підписання Угоду про асоціацію з ЄС зі звільненням колишньої прем’єр-міністра:

«Це таке полегшення. Юлія Тимошенко була у в’язниці два з половиною роки і я майже два роки працював над її звільненням. Я говорив з нею відразу після її промови на Майдані. Вона звучала втомленою і з новин можна було побачити, що в неї слабке здоров’я, але вона мене завірила, що шукатиме мирного розв’язання ситуації в Україні, аби усе відбувалося згідно з Конституцією та законом. Ця розмова про переворот, про що говорив Янукович - це повна нісенітниця. Переворотом було прийняття законів 16 січня, які змінювали Україну».

Дурбін також застеріг, що Росія подовжуватиме тиснути та дестабілізувати ситуацію в Україні, в першу чергу, газовим шантажем. І США та ЄС, вважає сенатор, мають не облишати Україну своєю увагою та допомагати у протистоянні з Росією:

«Ми мусимо об’єднати наші зусилля з ЄС та допомогти Україні рухатися вперед мирним та демократичним шляхом. Ми мусимо тиснути на Путіна, аби він припинив свої зусилля, заважаючи нормальній еволюції в бік демократії».

Уважно спостерігати за поведінкою Путіна порадила і сенатор-республіканець Келлі Айотт:

«Я вірю, що президент США має бути активнішим та сказати Путіну чітко та публічно, що він не може втручатися в те, що відбувається в Україні. Український народ має сам визначати своє майбутнє. Ми мусимо подбати, щоб не було ніякої загрози суверенітету Україні. Дуже важливо зробити це саме зараз».

Айотт пояснила, чому доля України є такою важливою для світу:

«Те, що зараз відбувається в Україні, має колосальне значення. Вони мусять самі визначати своє майбутнє. Не Росія. Ми бачимо цю поведінку Путіна – надання притулку Сноудену, озброєння Асада в Сирії, повідомлення про порушеннями ними Договору про ядерні боєголовки середнього радіусу дії. Політика перезавантаження відносин з Росією провалилася. І саме ситуація в Україні дає нагоду американському лідеру знову переглянути відносини з Росією та добитися позитивних результатів».

Айотт нагадала, що Росія вже вводила війська в іншу країну – в Грузію в 2008 році. А отже уявити подібний сценарій в Україні є цілком можливим:

«Я думаю, що існує така ймовірність. Ми мусимо чітко заявляти про таку можливість, працювати разом і, як зазначив сенатор Дурбін, маємо надати фінансову допомогу, у тому числі через МВФ. Були введені фінансові санкції. Також, що стосується Росії, ми можемо розширити список Магнітського».

Позицію виконавчої влади висловила радник з національної безпеки Сьюзан Райс. Вона завірила, що Обама чітко доносить до Путіна позицію США, та розповіла, про що саме говорили два президенти під час понад годинної розмови минулої п’ятниці:.

«Він йому сказав: дивись, в нас є спільний інтерес в тому, щоб Україна залишалася неділимою, цілою, незалежною країною, яка вільно діє в інтересах свого народу. Щодо цього Путін погодився. Також вони погодилися, що обидва зацікавлені в тому, щоб виконувалися умови договору, підписаного в п’ятницю.

Також президент завдав йому чіткі та незручні питання. Президент чітко висловлює Путіну свою позицію та вимагає від нього відповідей. Але в той же час нам не треба повертатися до ситуації «холодної війни». Це не відповідає реаліям 21-го століття».

Також Райс розповіла про плани адміністрації США допомогти Україні фінансово:

«Ми мусимо допомогти і, що важливо, ми маємо робити це спільно з нашими партнерами в Європі, МВФ, росіянами, якщо вони готові в цьому брати участь, аби допомогти українській економіці, яка знаходиться в крихкому стані. Вони потребують реформ, вони потребують фінансування. І це має бути частиною наших спільних зусиль».

Привітання народу України, написав у своєму твіттері Арнольд Шварцнеґґер.

"Це ідеальний зразок самоорганізації. Мої думки з вами в той час, коли ви визначаєте ваше майбутнє"


Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG