Спеціальні потреби

У Конгресі вважають, що Білий Дім недостатньо рішуче діє щодо України


Конгрес закликає до рішучих дій
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Конгрес закликає до рішучих дій

Минулого тижня Палата представників американського Конгресу прийняла законопроект, згідно з яким уряд гарантує приватні кредити для України на суму в 1 мільярд доларів. За нього проголосувало 385 конгресменів, а от 23 конгресмени його підтримати відмовилися.

Зміст сенатської версії законопроекту виклав на сторінках газети “Вашингтон Пост” її автор, голова Сенатського комітету з закордонних справ Роберт Менендес. Окрім надання кредитних гарантій Україні розміром в 1 мільярд доларів, що передбачає законопроект Палати представників, Менендес також запропонував надати 50 мільйонів доларів на підтримку демократії, державного управління та громадянського суспільства. Ще 100 мільйонів доларів пропонується виділити на зміцнення співпраці США у сфері безпеки з Україною та іншими країнами Центральної та Східної Європи.

Запропонував сенатор і накладення додаткових санкцій - проти росіян, «причетних чи відповідальних за масштабну корупцію».

Законопроект також доручає Адміністрації Барака Обами надати допомогу уряду України у виявленні активів, викрадених відстороненим президентом України Віктором Януковичем, Сім’єю та іншими колишніми або чинними українськими урядовцями. Один з соратників Менендеса Джон Маккейн пояснює стратегію законодавчого органу США відносно Росії та України:

«Конгрес може вдатися до кількох кроків. Один з них буде накласти санкції на осіб, особливо олігархів в оточенні Путіна, які відповідальні за смерть Магнітського та за інші порушення прав людини та корупцію. Ми також мусимо розмістити наші системи протиракетної оборони в Чеській республіці та в Польщі, швидкими темпами прийняти Грузію та Молдову до НАТО, а також вдатися до ще кількох кроків, які змусять Путіна змінити свою поведінку. Але спочатку ми мусимо зрозуміти, ким є Путін. Припиняйте говорити про гнучкість. Припиняйте влаштовувати перезавантаження відносин. Зрозумійте, Путін – полковник КГБ, який вважає, що найбільшою катастрофою 20-го сторіччя був розвал Радянського Союзу».

Напередодні Палата представників ухвалила резолюцію, що засуджує порушення суверенітету України російськими збройними силами і закликала до розміщення міжнародних спостерігачів в Криму та інших регіонах України. Минулого тижня відбулися слухання в щодо цієї резолюції.

«Ця резолюція засуджує порушення українського суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України військами російської федерації. Вона заявляє, що українці мають право самі визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання. Важливо, що ця резолюція закликає Адміністрацію працювати разом з нашими союзниками, щоб встановити візові, фінансові та інші санкції. Дії Росії не можуть бути безкарними», - пояснив її автор конгресмен Ед Ройс.

Резолюція, яку підтримали 403 конгресмени, є також двопартійним сигналом Адміністрації США, що конгресмени очікують більш рішучих дій США на міжнародній арені.

«Пояснення Путіна щодо його дій в Криму сміхотворні. Путін сказав, що він зобов’язаний захищати росіян в Криму. Насправді Крим був частиною Росії останній раз ще в 1954 році, коли мені було три роки. Його аргументи слабкі, а дії порушують міжнародне право. Але існує сприйняття, що в у світі існує вакуум влади. І злодії намагаються цим скористатися – на Близькому Сході, в Південно-Китайському морі, зараз в Україні. На протязі останніх кількох тижнів ми чули від Білого дому слова про наслідки та речення типу «розглядаються усі варіанти». Я побоюся, що наші союзники та друзі починають думати, що США не вистачає рішучості», - вважає конгресмен Стів Чебот.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG