Спеціальні потреби

Стівен Пайфер: Захід може перекрити Росії все міжнародне кредитування


Фінансова війна проти Росії дефакто почалась - Пайфер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Фінансова війна проти Росії дефакто почалась - Пайфер

Захід не готовий воювати за Україну, але готовий застосувати проти Росії найжорсткіші економічні санкції. Так вважає колишній Посол США в Україні, а нині - експерт Інституту Брукінгса Стівен Пайфер. В інтерв‘ю Голосу Америки Пайфер заявив, що економічні санкції починають діяти вже тоді, коли про них лише говорять.

«Я не думаю, що Вашингтон та Брюссель вже прийняли рішення щодо розв’язання повномасштабної фінансової війни проти Росії. Але певною мірою ця війна вже почалася. Фінансові ринки нервують через погрози, і невизначеної перспективи. Ми вже бачимо повідомлення з Москви про відтік капіталів. Десять днів тому Ґолдман Сакс знизив свій прогноз щодо зростання економіки Росії з 3-х до 1-го відсотка. Російським компаніям стало значно важче шукати фінансування. І це навіть до початку санкцій», - вважає експерт.

Президент США двома указами ввів персональні санкції проти понад двох десятків українських та російських чиновників та наближених до Володимира Путіна осіб. Наступні в черзі – санкції проти цілих секторів російської економіки.
Я не думаю, що Вашингтон та Брюссель вже прийняли рішення щодо розв’язання повномасштабної фінансової війни проти Росії. Але певною мірою ця війна вже почалася. Фінансові ринки нервують через погрози, і невизначеної перспективи. Ми вже бачимо повідомлення з Москви про відтік капіталів.
Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україні

«Судячи з розмов, чиновники у Вашингтоні вірять, що не так важко заморозити все міжнародне кредитування російським підприємствам. Це один з прикладів секторальних санкцій, до яких вони можуть вдатися», - говорить Стівен Пайфер.
А от щодо військової допомоги, то тут Пайфер радить українцям не мати невиправданих сподівань:

«На Заході мало ентузіазму щодо військової допомоги. І це було чітко донесено до Києва. Ми не хочемо, щоб українські високопосадовці приймали рішення, базуючись на хибних сподіваннях щодо військової підтримки Заходу. Мені здається, що в 2008-му році президент Саакашвілі через невиправдані сподівання зробив кілька помилкових кроків в конфлікті з Росією щодо Абхазії та Північної Осетії. Я не передбачаю, що НАТО підключилося на цьому етапі для захисту України. Але, якщо відбудеться подальша агресія Росії на Сході України, то я очікую, що або НАТО або окремі члени НАТО будуть шукати шляхи постачання зброї Україні».
Не так важко заморозити все міжнародне кредитування російським підприємствам. Це один з прикладів секторальних санкцій, до яких вони можуть вдатися.
Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україні

За словами Пайфера, незважаючи на те, який наслідок матимуть санкції на поведінку Володимира Путіна, їх треба застосувати хоча б для того, аби продемонструвати, що подібні кроки – агресія проти України – не прийнятні в 21-му столітті.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG