Спеціальні потреби

Скільки грошей Захід дасть Україні?


Скільки грошей дадуть Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Скільки грошей дадуть Україні

Світова економіка цього року зросте на 3 цілих 6 десятих відсотка. У 2015 році економісти прогнозують чотири проценти росту. Глобальна економіка, говорить виконавчий директор МВФ Крістін Лаґард, виходить з глибокої рецесії.

"Глобальна економіка відновлюється, але відновлення є занадто слабким та повільним. Це добре, але недостатньо добре. І багато людей не відчувають на собі зростання. У нас все ще є 200 мільйонів безробітних. Потрібні сміливі кроки, аби почалося швидше, сильніше та більше стійке зростання", - говорить Крістін Лаґард.

Але основною темою щорічної зустрічі МВФ та Світового Банку стала не світова економіка, а агресія Росії в Україні та фінансова допомога Києву.

"10 днів тому була досягнута домовленість щодо України. Рада директорів неформально зустрічалася кілька разів і висловила надію, що розгляне програму українського уряду, яку він надасть раді наприкінці квітня чи на самому початку травня. Звичайно, у випадку, якщо українська влада виконає усі умови. Але у нас є всі підстави вважати, що вони це зроблять. На сьогодні ми передбачаємо пакет фінансової допомоги у розмірі 14 - 18 мільярдів доларів", - каже виконавчий директор МВФ.

Надає допомогу Україні і Світовий банк.

"Україні ми виділяємо фінансовий пакет у три з половиною мільярди доларів. З них близько півтори мільярди підуть на прямі бюджетні витрати", - зазначає Джим Йонг Кім, президент Світового банку.

У той час, як МВФ, Світовий Банк та інші організації та окремі країни розглядають шляхи надання допомоги Україні, економіка Росії, попереджають аналітики, продовжуватиме погіршуватися через накладені на Москву міжнародні економічні санкції.
В економічно розвинутих країнах передбачається зростання

"На сьогодні вплив помірний. Але ми все одно зменшили наші очікування щодо зростання російської економіки до 1,3% на цей рік. Тобто зменшили наш прогноз вдвічі. Якщо криза триватиме, то економіка може Росії може сповільнитися ще більше, це серйозне питання для Москви", каже Джим Йонг Кім.

А в економічно розвинутих країнах передбачається зростання. Це відрізняється від попередніх років, коли лідирували молоді економіки, каже один з керівників МВФ Томас Гелбінг.

"Довгий час молоді економіки були лідерами глобального ринку зі стрімкими темпами зростання та привабливим інвестиційним кліматом. Я думаю, ситуація змінилась. Тепер заробити можна більше у країнах з розвинутою економікою, там більше зростання", - зазначає Гелбінг.
Аграрії готуються "брати" Європу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
Економіки країни на шляху розвитку продовжуватимуть зростати, але повільніше ніж до кризи, каже головний економіст МВФ Олівьє Бланшар.

"Головний приклад – Бразилія, економіка якої у 2012 році зросла на один відсоток. У 2013 за нашими підрахунками їх зростання становило 3,5% (?) Інші країни, Китай та Індія, зросли трохи більше цього року, ніж минулого. Так що тенденція позитивна. Це не ті темпи, які ми бачили перед кризою, але це вже далеке минуле. Вони будуть рости повільніше, ніж у минулому", - відзначає економіст.
Нуланд розповіла про "корупційний інтернаціонал"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
В Європі стан деяких країн з найбільшими боргами дещо покращився. Втім, кажуть експерти МВФ, низька інфляція в цих країнах є ознакою низького попиту, що непокоїть економістів. Банкова система Європи також залишається слабкою.

Попри зменшення темпів зростання, які у Китаї у кращі роки перевищували 10 відсотків, ця країна лишається лідером серед країн на шляху розвитку. Цього року її економіка зросла на 7 з половиною процентів. Індія та країни на південь від Сахари на другому місці – з 5 ма цілими 4ма десятими відсотками росту.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG