Спеціальні потреби

США готові застосувати проти Росії нові санкції


Про це під час свого візиту Малайзією заявив президент Барак Обама.

Президента США помпезно приймали у Малайзії, але головною темою його турне азійськими країнами стали не відносини США і з цим регіоном, а події в Україні. Під час всіх прес-конференцій одне з перших питань, яке ставлять Обамі журналісти, стосується України та зростання напруження між Заходом і Росією.
У нас є вагомі докази того, що Росія сприяє тим подіям, які мають місце сьогодні на сході та півдні України.
Барак Обама
У неділю в Куала-Лумпурі американський президент знову публічно застеріг Росію, що в понеділок її може чекати нова хвиля економічних санкцій, якщо Москва не почне деескалацію ситуації:

«У нас є вагомі докази того, що Росія сприяє тим подіям, які мають місце сьогодні на сході та півдні України. Тому ми, спільно з європейцями, чітко заявили, поки Росія продовжуватиме йти шляхом провокацій і не буде намагатися розв’язати конфлікт мирно, доти Росія відчуватиме наслідки для своєї економіки, які з часом ставатимуть все відчутнішими».

Американський президент наполягає, що, караючи Росію за агресію, США діють не односторонньо, а спільно зі своїми європейськими партнерами, і лише такі спільні дії матимуть необхідні наслідки.

«Думка про те, що США самі без європейців мусять запроваджувати санкції по відношенню до секторів російської економіки – фактично є невірною. Ми будемо у більш сильній позиції відвадити Путіна, якщо він побачить, що світ об‘єднаний проти нього, що США та ЄС діють разом, і це не є лише конфлікт між Росією та США», - сказав Барак Обама.

Велика сімка у суботу оприлюднила заяву, у якій засудила Росію за невиконання Женевських домовленостей, ще раз повторила що не визнає анексію Криму та Севастополя і повідомила Москву про те, що прискорює процес підготовки спільних комплексних - політичних та економічних - санкцій проти Росії. Деталі цих санкцій, як і конкретні дати, коли вони вступлять в силу, не розголошуються, втім вже сьогодні відчула на власній кишені незадоволення заходу. За останні місяці інвестори вивели з російської економіки понад 70 мільярдів доларів, а рейтингове агентство «Стандарт енд Пурс» понизило кредитний рейтинг Росії до останнього, найнижчого рівня перед сміттєвим і дає негативний прогноз на майбутні 2 роки.

«Сьогодні ми знизили рейтинг Російської Федерації до BBB- з негативним прогнозом. Ми спостерігаємо значний вихід капіталу, сповільнення економічного росту, який може бути меншим за 1 процент цього року. Також до 2015 року російський зовнішній торгівельний баланс з позитивного може стати негативним. Ми вважаємо, якщо санкції проти Росії посиляться, у наступні 24 місяці структура російської економіки ще більше погіршиться і ми можемо знову знизити кредитний рейтинг Росії», - говорить експерт агентства Карен Вартапетов.

У «Стандарт едп Пурс» кажуть, що сьогодні загроза економічного дефолту Росії незначна, втім запровадження додаткових санкцій може зробити загрозу дефолту Російської економіки реальною.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG