Спеціальні потреби

Після "референдуму" вимагатимуть виведення української армії - західні експерти


"Референдум" у Луганську.
Експерти та журналісти розходяться у думках з приводу наслідків так званого референдуму, який сьогодні пройшов на підконтрольних озброєним сепаратистам територіях на сході України.

Журналіст видання Buzzfeed Макр Джиліо пише у Twitter , що організатори реферндуму дають зрозуміти, що і самі не знають, за яким сценарієм події розгортатимуться надалі.

"Відповідь лідерів референдуму, головам дільниць і виборцям у Донецьку полягає у тому, що вони абсолютно не знають, що відбуватиметься надалі", - пише журналіст, який зараз перебуває у Донецьку.

Колишній посол США в Україні, експерт "Інститут Брукінгса" Стівен Пайфер відзначив, що референдум лише ускладнить ситуацію.

"Невідомо, що означатиме голосування за незалежність області. Референдум лише ускладнить, а не розв'яже кризу", - написав він у Twitter.

Натомість політолог Ян Бреммер вважає, що наступним кроком лідерів сепаратистів може стати вимога про виведення українських військ.

"Якщо буде формально оголошено створення Донецької народної республіки, місцеві (та Росія) вимагатимуть виведення українських військ", - пише експерт у Twitter.

При цьому Бреммер відзначив, що перед Заходом стає завдання чітко показати, що нинішній референдум я абсолютно незаконним.

"Перед Заходом складне питання, як продемонструвати, що сьогоднішній референдум ще більш нелегітимний, ніж референдум у Криму?", - питає Бреммер.

Водночас міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський покепкував з приводу легітимності "референдуму" у Twitter.

"Одночасно з сепаратистами, у Донецьку клуб любителів пива проводить референдум щодо приєднання до Великобританії, батьківщини засновника міста підприємця Джона Хьюза. Обидва референдуми мають приблизно однакову легітимність", - написав дипломат у Twitter.

Професор Королівського коледжу у Лондоні Лоренс Фрідман відзначив, коментуючи перебіг "референдуму" :

"Повідомлення про референдум у Донецьку після Криму нагадують про слова Маркса, що історія повторює себе, як трагедія, а потім - як фарс".

Дивіться також : Після "референдумів" ЄС може запровадити нові санкції
Після "референдумів" ЄС може запровадити нові санкції
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Показати коментарі (11)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG