Спеціальні потреби

Україна та Росія малюють газову дорожню карту


Російське газове загравання з Україною
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Російське газове загравання з Україною

Україна та Росія обговорюють ціну на газ за останні два місяці. Київ не погоджується платити майже $500 за тисячу куб.м. Москва ж вимагає: лише після оплати за квітень-травень можна буде переглядати тарифи. Якщо домовитись сторонам не вдасться, постачання газу до України, а відповідно і до Європи, можуть відключити. Європейці стурбовані. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про бажання обговорити проблемні питання з Володимиром Путіним цього тижня у форматі віч-на-віч.

Російська компанія «Газпром» перенесла можливе відключення постачання в Україну газу на 9 червня. Як повідомив керівник компанії-газового монополіста Олексій Міллер, це станеться в разі, якщо Україна не погасить перед Росією боргу за «блакитне паливо».

«Україна відбирає максимальну кількість газу. Об’єм постачань у травні складе 3 мільярди кубометрів і ціна за цей газ складе близько 1,7 мільярдів доларів. Таким чином зобов’язання України станом на 7 червня складуть 5,2 мільярдів доларів», - сказав Олексій Міллер.

Росіяни рахують ціну за газ для України $500 доларів за тисячу кубометрів. Це найвища ціна з можливих. Прем`єр-міністр України заявив, якщо не вдаться домовитися з Росією про зниження ціни на газ, офіційний Київ звернеться до Стокгольмського арбітражного суду.

«Наголошую, чітку позицію Кабінету міністрів України. Ціна розміром майже 500 доларів Україною ніколи не буде прийнята і за таою ціною Україна ніколи не буде купувати газ», - сказав під час засідання уряду Арсеній Яценюк.

Тим часом експерти рекомендують Україні диверсифікувати постачання газу, щоб не залежати через паливо від Росії. Така диверсифікація можлива, запевняє колишній американський посол в Україні, а нині – спеціальний посланець і координатор з питань міжнародної енергетики Державного департаменту США Карлос Паскуаль.

«Створення конкуренції дуже важливе. Ви маєте ринок, де є 400 мільйонів європейців, які можуть об`єднатись з Україною. Якби цей ринок мав вибір постачальників, вони б використовували його як можливість укріпити свою газову незалежність, і таким чином не дати єдиному постачальнику використовувати енергетику як інструмент політичного впливу», - сказав Карлос Паскуаль.

Колишній посол пропонує свою програму української енергетичної незалежності. За його словами, Україна може постачати газ з Польщі та Угорщини, а якщо добудують трубопровід, то й із Словаччини. Росія вже заявила, що не висуватиме претензій, якщо Словаччина погодиться на реверсне постачання газу до України.

Дивіться також: "Авторитетний генерал США через скандал подав у відставку"
У США авторитетний генерал подав у відставку через скандал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG